I lekarz miewa kaca

  I lekarz miewa kaca

  Mariusz Leśniewski, szef działu wydarzeń

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W Polsce picie specjalnie nie razi. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że kafelkarzowi nawet po kilku piwach ręce się nie trzęsą, a hydraulikowi po "setce" rury układają się szybciej niż zazwyczaj.
  Nie twierdzę, że przedstawiciele tych pożytecznych zawodów piją więcej niż ludzie z innych branż. Piją przecież też prawnicy, listonosze, stoczniowcy, dziennikarze i lekarze, ale w przypadku tej ostatniej grupy zawodowej problem z alkoholem jest, a... jakby go nie było.

  Przecież lekarz to strażnik przysięgi Hipokratesa, człowiek wykształcony, odpowiedzialny - ktoś taki pić nie może. Nie może, a jednak pije. Problem istnieje, ale najczęściej zostaje w "środowisku". Kolega-lekarz zastąpi przecież na dyżurze, a w razie potrzeby wypisze zwolnienie. Dlatego - jak w jednym z wywiadów mówił dr Bohdan Tadeusz Woronowicz, specjalista terapii uzależnień - zjawisko lekarskiego picia jest bardzo mało rozpoznane. "Nasuwa mi się jednak porównanie z górą lodową widoczną na oceanie" - dodawał, a przypadków picia wśród lekarzy jest coraz więcej, także na Pomorzu.

  Ostatni, jaki ujrzał światło dzienne, zdarzył się w Człuchowie, gdzie nietrzeźwy medyk miał się opiekować biegaczami. Alkohol, jak podkreślają fachowcy, powoduje tymczasem malenie precyzji ruchów, a także zdolności do podejmowania odpowiedzialnych i właściwych decyzji. Dlatego pijany lekarz nikomu odpowiednio by nie pomógł. To jemu trzeba pomóc, ale na razie dyrekcja szpitala martwi się tym, że na całym zdarzeniu ucierpiała opinia placówki. To razi - równie mocno jak fakt picia przez lekarzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo