Zbadają podpisy nauczycieli

  Zbadają podpisy nauczycieli

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Potwierdziły się nasze informacje, dotyczące rzekomych nieprawidłowości finansowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce. Chodzi o błędy w gospodarowaniu zakładowym funduszem świadczeń socjalnych oraz nieprawidłowości w rozliczaniu nadgodzin nauczycieli.
  Po doniesieniu złożonym przez Jana Olecha, burmistrza Ustki, Prokuratura Rejonowa w Słupsku wszczęła postępowanie w tej sprawie. Prokuratorzy twierdzą jednak, że na wyniki prac trzeba będzie trochę poczekać, bo zakres nieprawidłowości jest bardzo duży. Potrzebne będą m.in. opinie biegłych grafologów, gdyż pojawiło się podejrzenie o podrabianie podpisów nauczycieli.

  O problemach w SP nr 2 pisaliśmy już w połowie września.
  Wtedy pojawiła się informacja, że szkoła ma kłopoty z utrzymaniem dyscypliny finansów publicznych. Oznacza to, że w niektórych działach wydano więcej pieniędzy niż zakłada budżet. Wniosek złożony do prokuratury jest pokłosiem tamtej informacji.
  Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że na 25 wniosków złożonych do zakładowej komisji funduszu socjalnego aż 23 posiadały błędy. Najczęściej pracownicy, którzy je składali, zaniżali swoje dochody, aby otrzymać większe dofinansowanie. Na podstawie tych wniosków wypłacono w sumie 18 tys. zł. Nie wiadomo jednak, ile pieniędzy z tej kwoty wypłacono z naruszeniem prawa.

  Drugim istotnym problemem, którym zajmą się prokuratorzy, jest naliczanie nadgodzin nauczycielom. Łącznie na nadgodziny w 2008 r. szkoła może wydać 80 tys. zł. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nadgodziny nie powinny być wypłacane. Zdarzały się również sytuacje, kiedy jeden nauczyciel w tym samym czasie był w dwóch różnych miejscach, na różnych wycieczkach klasowych. Zdaniem kontrolujących, bardzo aktywnie z nadgodzin i funduszu socjalnego korzystała kadra kierownicza szkoły.

  Leokadia Kuper, dyrektorka szkoły, twierdzi jednak, że błędów nie było, a urząd nie dał jej nawet możliwości ustosunkowania się do zarzutów. Z kontrolą nie zgadzają się również nauczyciele, którzy wysłali do burmistrza skargę na przeprowadzającego ją urzędnika.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo