28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 22-23 listopada...

  Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 22-23 listopada 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na weekend? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Zaśpiewa sześciu wspaniałych


  Sobota 19.00
  Gdynia, klub Pokład, al. Jana Pawła II 11
  Bilety: 110 zł


  Jest ich sześcioro, śpiewają mieszankę muzyki gospel, soul, jazz i pop. Wydali dziesięć płyt, zgarnęli dziewięć nagród Grammy i osiem statuetek Dove (nagrody dla muzyki chrześcijańskiej), współpracowali ze Stevem Wonderem, Quincym Jonesem, Mariah Carey, Whitney Houston, pomogli w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak "Dick Tracy", "Glengarry Glen Ross" czy "Boyz N the Hood".
  Take 6, czyli Alvin Chea (bas), Cedric Dent (baryton), Mark Kibble (I tenor), Joey Kibble (II tenor), Claude McKnight (I tenor) i David Thomas (II tenor), najsłynniejsza grupa a capella na świecie, wystąpi dzisiaj w Gdyni w ramach cyklu JaZzGdyni. Zespół powstał na początku lat 80. w miasteczku Huntsville w Alabamie, a założycielem grupy był Claude McKnight. Pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "Take 6" wydali w 1988 roku. Album zyskał platynę i otrzymał nagrodę Grammy za najlepsze jazzowe wykonanie wokalne utworu "Spread Love". Tak zaczęła się
  oszałamiająca kariera wokalistów.


  Msza Cecyliańska


  Sobota 19.15
  Sopot, kościół Gwiazda Morza, Kościuszki 19
  Wstęp wolny


  W murach sopockiego kościoła zabrzmi wyjątkowe dzieło - "Missa Sanctae Cecyliae" Józefa Haydna. W swojej konstrukcji mszy kantatowej zawiera ono wiele indywidualnych części; partie popisowe solistów, chóru czy piękne dialogi orkiestry. Tę bardzo sporadycznie wykonywaną kompozycję zaprezentuje chór Pro Anima, Cappella Gedanensis oraz soliści: sopranistka Agnieszka Tomaszewska, alt Michał Wajda-Chłopicki, tenor Piotr Kusiewicz i bas Robert Kaczorowski. Dyryguje Arkadiusz Wanat.

  Filmowy weekend z Malkovichem


  Sobota, niedziela 19.00
  Gdynia, Klub Filmowy, Waszyngtona 1
  Bilety: 10 zł


  Rzadko grywa w wysokobudżetowych filmach z głównego, rozrywkowego nurtu. Równie rzadko wciela się w role sympatycznych facetów. - Lubię postaci, którym brakuje człowieczeństwa - wyznał kiedyś. Publiczność nie ma nic przeciwko - granie drani bowiem świetnie Johnowi Malkovichowi wychodzi. W Klubie Filmowy odbywa się przegląd "3x Malkovich". W sobotę zobaczymy "Być jak Stanley Kubrick" Briana W. Cooka, historię oszusta (John Malkovich), który podszywa się pod słynnego reżysera i wkracza w ten sposób w świat ekskluzywnych przyjęć i artystycznego towarzystwa. W niedzielę pokazany zostanie "Cień wampira" E. Eliasa Merhige, opowieść o tym, jak powstawał jeden z najsłynniejszych filmów wszech czasów, "Nosferatu - symfonia grozy".

  Jazz Jantar 2008


  Sobota, niedziela 20.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 30 i 40 zł


  Trwa kolejna odsłona tegorocznej edycji festiwalu Jazz Jantar zatytułowana "All That Jazz". W sobotę zagra zaś formacja Audiofeeling - kwartet Pawła Kaczmarczyka. Później, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentuje się septet Fra Fra Sound oraz Fra Fra Big Band - afrokaraibska mikstura w postaci big bandu z udziałem trójmiejskich muzyków. Dzień później wystąpi przedstawiciel electronic jazzu - Eivind Aarset Trio.

  Kameralistyka


  Niedziela 18.00
  Gdynia, sala Concertino, Popiela 24
  Wstęp wolny


  Przed nami kolejny koncert kameralny w gdyńskiej sali Concertino. Tym razem usłyszymy kompozycje Johannesa Brahmsa, Roberta Schumanna i Maxa Brucha w wykonaniu wiolonczelisty, a także dyrygenta i kompozytora, młodego pokolenia Adama Klocka i akompaniującego mu pianisty Rafała Lewandowskiego.

  All Inclusive


  Sobota, niedziela 21.00
  Sopot, Scena Kameralna, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 20 i 30 zł


  Reżyser Marek Modzelewski w spektaklu "All Inclusive" snuje tragikomiczną opowieść o dwóch parach spędzających urlop na śródziemnomorskim wybrzeżu. Zapowiadający się idyllicznie wyjazd okazuje się katastrofą. Piętrzące się niedogodności ujawniają skrywane dotąd pretensje i egoistyczne oczekiwania. Zamknięci w hotelowej przestrzeni bohaterowie traktują się coraz bardziej okrutnie. W spektaklu grają m.in. Monika Chomicka-Szymaniak, Joanna Kreft-Baka i Mirosław Baka.

  Pianiści jesienią


  Sobota, niedziela 17.00
  Gdańsk, PFB, Ołowianka 1
  Bilety: 15-154 zł


  W piątek koncertem Radosława Kurka i orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Wiesława Kwaśnego rozpoczęła się trzecia edycja Gdańskiej Jesieni Pianistycznej. W ten weekend usłyszymy jeszcze dwóch młodych muzyków. W sobotę odbędzie się recital absolwenta gdańskiej Akademii Muzycznej, Sławomira Wilka, który wykona sonaty van Beethovena i preludia Chopina (sobota). W niedzielę zagra wiedeński pianista Florian Krumpöck. W jego wykonaniu zabrzmią utwory Liszta, Berga oraz Brahmsa.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo