Dzieciobójca wyjdzie zza krat 10 lat szybciej

  Dzieciobójca wyjdzie zza krat 10 lat szybciej

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sąd Apelacyjny w Gdańsku obniżył z 25 do 15 lat więzienia karę dla Jerzego O. za zamordowanie 7-miesięcznej Wiktorii, ze wsi Jeziorki w gminie Damnica. Sąd, zmniejszając wymiar kary, uznał, że sprawca tragedii nie działał w zamiarze bezpośrednim, ale tzw. ewentualnym.
  Co to oznacza?
  - Sąd stwierdził, że oskarżony nie chciał zabić, ale powodując takie obrażenia u dziecka, przewidywał i godził się na to, że może ono umrzeć. Dlatego kara została zmniejszona do 15 lat więzienia - tłumaczy sędzia Lech Magnuszewski, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

  Przypomnijmy. Jerzy O. został skazany w maju przez słupski Sąd Okręgowy na 25 lat więzienia. Sąd uznał go winnym brutalnego zamordowania 7-miesięcznej Wiktorii. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że Jerzy O. z pełną premedytacją zamordował malusieńkie dziecko.

  Nie mieli jej, mimo że główny oskarżony twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek, gdy był on pod wpływem alkoholu. Dziewczynka zginęła 19 maja ubiegłego roku. Pijani rodzice pozostawili Wiktorię pod opieką pijanego kolegi, który w alkoholowym amoku znęcał się nad nią.

  Dziecko miało stłuczoną głowę, połamane kości czaszki i sklepienia, miało również liczne stłuczenia twarzy, złamane żebra i kości ramienia oraz krwiaka przymózgowego. Dziewczynka była również bita po plecach i nóżkach. Jej obrażenia wskazują na to, że dziecko było z dużą siłą uderzane o twardą powierzchnię, podłogę, ścianę lub meble.

  Prokuratura wykluczyła, by dziecko zmarło od upadku z rąk na podłogę. Oskarżony twierdził bowiem, że to był wypadek, bo dziewczynka nieszczęśliwie spadła z wersalki, a potem przez przypadek kilkakrotnie przydusił ją ciałem. Wyrok jest prawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo