Będzie stacja dializ

  Będzie stacja dializ

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W przyszłym roku w Tczewie zostanie oddana do użytku stacja dializ. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy cierpią na skrajną niewydolność nerek i wymagają kilka razy w tygodniu dializowania.
  We wtorek podpisano umowę na budowę stacji. - Powstanie za 12 miesięcy, będzie kosztować około 4,5-5 mln zł - wyjaśnia Leszek Roszkowski, dyrektor naczelny firmy Diaverum, która wygrała przetarg na jej budowę. - Posiadamy już dwie stacje w Starogardzie Gd. i Gdańsku. Z obu korzystają mieszkańcy Tczewa, od 20 do 40 osób. To dużo. Dializy odbywają się od trzech do czterech razy w tygodniu i tak do końca życia. Jedna wizyta trwa nawet sześć godzin.

  Stacja powstanie obok szpitala, na miejscu obecnych magazynów. Co więcej, firma dobuduje pomieszczenia do oddziału dziecięcego.
  - Obserwujemy potrzeby zdrowotne naszych mieszkańców, a przecież Tczew jest czwartym co do wielkości miastem w województwie - przyznaje prezes Tczewskiego Centrum Zdrowia Janusz Boniecki.

  Z pomysłu budowy stacji dializ zadowolony jest także starosta tczewski. - Jest to inwestycja ważna, wszyscy ją popierają, nikt nie protestował przeciwko jej budowie, a to świadczy o wielkiej potrzebie - przyznaje Witold Sosnowski. - Na pewno ze stacji skorzystają także sąsiednie powiaty, którym do Tczewa bliżej niż do Trójmiasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo