Mistrzowie remisów

Janusz Woźniak
Występujący w Młodej Ekstraklasie zespół Polnordu Arki Gdynia śmiało można nazwać mistrzami remisów. Podopieczni trenera Jacka Dziubińskiego na 14 spotkań aż osiem zakończyli podziałem punktów.

Tak było też w meczu wyjazdowym z GKS Bełchatów, który zakończył się wynikiem 1:1 (1:0).
Najpierw gospodarze, po strzale z rzutu karnego Jakuba Tosika, objęli w 6 minucie prowadzenie, a wyrównał w 77 minucie Krzysztof Bułka, dobijając strzał Piotra Bazlera. Przez pierwsze 45 minut w gdyńskim zespole wystąpił nowy zawodnik Dawid Nieścior.

- Gramy kompromisowo, tak żeby nikogo nie skrzywdzić, stąd tyle remisów - żartuje trener Dziubiński. - Akurat remis z GKS jest dobrym wynikiem, bo gospodarze wystąpili z kilkoma zaprawionymi w bojach ekstraklasy piłkarzami. U nas testowany był 21-letni Dawid Nieścior.

To piłkarz SMS Łódź, pochodzący ze Starogardu. Sam się do nas zgłosił, więc sprawdzamy jego ewentualną przydatność do naszej drużyny. Ma miesiąc na to, aby nas do siebie przekonać - zakończył Dziubiński.

Arka zagrała w składzie: Zoch - Baster, Robakowski (75 Brodziński), Urbaniak, Kowol - Jaszczyk (68 Dziubiński), Bazler, Mazurkiewicz, Bułka, Kazimierczak (85 Meler) - Nieścior (46 Sulima).
W najbliższą niedzielę w Gdyni, o godzinie 17, Arka zagra kolejny mecz ME z Odrą Wodzisław. Miejmy nadzieję, że tym razem zwycięski, bo goście zamykają tabelę.