Siatkarki Gedanii blisko jednego punktu

Janusz Woźniak
Zespół z Żukowa nadal bez zwycięstwa w lidze
Zespół z Żukowa nadal bez zwycięstwa w lidze Grzegorz Mehring
Siatkarki Gedanii Żukowo w czwartej kolejce PlusLigi przegrały w Mielcu ze Stalą 1:3. Podopieczne Grzegorza Wróbla bliskie były zdobycia jednego punktu, ale w czwartym secie nie wykorzystały setbola. Szkoda, tym bardziej że gdyby doprowadziły do remisu 2:2, wszystko się jeszcze na boisku mogło zdarzyć.

Sytuacja Gedanii jest taka, że musi cieszyć każdy wygrany set. Być może metodą małych kroczków gedanistki dojdą do pierwszego w lidze zwycięstwa. Tymczasem swojego występu w Mielcu nie muszą się wstydzić.

Do połowy pierwszego seta trwała wyrównana walka, Gedania prowadziła nawet 11:9, ale później straciła sześć punktów z rzędu, zrobiło się 11:15 i tej przewagi siatkarki Stali już nie zmarnowały.

Drugi set to prowadzenie Gedanii od początku (6:2, 15:10) i zadyszka w dalszej części seta. Stal wyrównała na 18:18, prowadziła 21:19, ale zryw zespołu gości doprowadził do remisu w setach 1:1.

Trzeci set raczej bez historii, wygrany do 20 przez mielczanki. W czwartym znowu rozgorzała emocjonująca walka. Na początku górą była Gedania 8:5, 10:7, a nawet 21:18. Stal miała piłkę setową i meczową przy stanie 24:23, a Gedania setową przy prowadzeniu 25:24.

Niestety dwa ataki, po których piłka spadła minimalnie poza boisko, przesądziły sprawę na korzyść gospodyń.