Jest kasa, nie ma kolejki

  Jest kasa, nie ma kolejki

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Do piątku, 21 listopada do Urzędu Wojewódzkiego muszą trafić wnioski od gmin i powiatów o dofinansowanie budowy i remontów dróg lokalnych w ramach pro- gramu "schetynówki". Choć został tylko tydzień, to żaden wniosek jeszcze nie wpłynął. Samorządowcy nie chcą pieniędzy na drogi?
  - Wójtowie, starostowie, burmistrzowie, zanim złożą wnioski, chcą mieć 100-procentową pewność, że nie zostaną one odrzucone np. z przyczyn formalnych - uspokaja Marek Goliński, przewodniczący komisji, która wnioski będzie oceniać. - Po co się spieszyć. Wnioski wpłyną w terminie. Świadczy o tym zainteresowanie programem.

  Na wczorajsze spotkanie z przedstawicielami wojewody stawiła się ponad setka samorządowców. Zadawali pytania, nie byli jednak przerażeni goniącymi ich terminami. Wielu miało już konkretne plany, a nawet gotowe wnioski.

  - Chcemy przebudować drogę Miłocice - Łękinia - powiedział Jacek Żmuda-Trzebiatowski, starosta bytowski. - Projekt będziemy realizować wspólnie z powiatem człuchowskim. Udział będą miały także gminy Miastko i Koczała. Droga będzie wyremontowana, w miejscowościach zbudowane zostaną chodniki, Łękinia zyska obwodnicę.

  Jak tłumaczy starosta, inwestycja ma być rozłożona na dwa lata. Koszt prac przewidzianych na przyszły rok to 4 mln zł, starostwo chce pozyskać 2 mln zł dotacji.
  - Wniosek mamy już gotowy, wcześniej z powodu ograniczonej kwoty wsparcia nasz projekt nie dostał finansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Złożymy go u wojewody pewnie w piątek. Bardzo dobrze, że pojawił się taki program, dzięki temu mamy szanse na zrealizowanie tej inwestycji - dodał Żmuda-Trzebiatowski.
  62,5 mln - tyle złotych dostanie województwo na przebudowę dróg w przyszłym roku
  Bytów chce pozyskać dotacje na kilka projektów.
  - W partnerstwie z powiatem zamierzamy zbudować drogi osiedlowe, które będą łączyły dwie drogi powiatowe - tłumaczy Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. - Koszt szacujemy na 1,2 mln zł, wnioskujemy o dotację w wysokości 600 tys. zł. Mamy wszystkie pozwolenia, wniosek jest gotowy i będzie wysłany na czas.

  W ramach kolejnego wspólnego projektu powiatu i gminy za 600 tys. zł przebudowana ma być ulica Szarych Szeregów w Bytowie. Projekty Bytowa mają szanse na dotacje. Preferowane będą bowiem wnioski partnerskie gmin i powiatów, dotyczące dróg dojazdowych do dróg wyższej klasy.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo