Stocznia nie ma czasu

  Stocznia nie ma czasu

  Wioletta Kakowska, z-ca szefa działu wydarzeń

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Można mieć wiele uwag do związków zawodowych i roli, jaką pełnią w zakładach pracy. Jednak mam wrażenie, że w sprawie prywatyzacji Stoczni Gdynia robią więcej niż gremia do tego uprawnione, a właściwie zobligowane.
  Robią oczywiście tyle, ile mogą, czyli biją na alarm i starają się zwrócić uwagę na problem. A to bardzo dużo w sytuacji, gdy pozostali robią niewiele.

  Prywatyzacja gdyńskiego zakładu przeciąga się. To nie tylko nie służy zakładowi, ale wręcz zagraża jego bytowi. Resort skarbu wprawdzie ma dużo na głowie, ale polska gospodarka to nie tylko Orlen, PKO BP czy PGNiG, które są na języczku u wagi.

  Wiele spraw do załatwienia nie jest jednak usprawiedliwieniem w oczach ponadpięciotysięcznej załogi gdyńskiego zakładu i kilku tysięcy kooperantów. Przemysł stoczniowy powinien być równie ważny dla ministerialnych urzędników jak pozostałe gałęzie.

  Rozumiem, że pośpiech jest dobry jedynie przy łapaniu pcheł, ale zbyt długie analizowanie w tym przypadku może zadziałać podobnie jak pochopne decyzje.

  Mówi się, że przedłużaniem negocjacji w sprawie zakupu akcji Stoczni Gdynia jest już zniecierpliwiony nawet inwestor, czyli firma Amber.

  Jak tak dalej pójdzie, to owa firma, która jest zainteresowana także kupnem szczecińskiej stoczni, straci chęć na gdyński zakład. Wówczas cały proces prywatyzacji trzeba będzie powtórzyć. A to może się nie spodobać Unii Europejskiej. A ona nie jest tak cierpliwa.

  Na razie związkowcy wręczą petycję. Oby nie doszło do palenia opon czy strajku. Mam jednak wrażenie, że tylko pokaz "siły" jest w stanie wzruszyć urzędniczą machinę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo