Sport

Po jesieni Arka i Lechia tuż za liderem

Adam Suska

Dziennik Bałtycki

Większość zespołów I ligi zakończyła jesienną rundę rozgrywek. Dwa zaległe spotkania ma jeszcze drużyna gdańskiej Lechii, która w przypadku zwycięstw nad Ogniwem i Posnanią może awansować na drugie miejsce w tabeli.
    Rewelacją jesieni była "piętnastka" Juvenii Kraków, która zwycięstwem w Sopocie nad Ogniwem 26:13 zapewniła sobie mistrzostwo jesieni. Broniący mistrzowskiego tytułu Folc AZS Warszawa po rundzie jesiennej zajmuje dopiero szóste miejsce.

Ogniwo - Juvenia 13:26 (6:5)
    Punkty: Adam Elend 5, Daniel Podolski 5, Grzegorz Kurdelski 3 - dla Ogniwa; Paweł Wojciechowski 14, Rafał Budka 10, Jaroslav Tomcik 2 - dla Juvenii.

W Sopocie przez prawie godzinę zanosiło się na niespodziankę. Zagrożeni spadkiem rugbiści Ogniwa, których wzmocnił w tym meczu przebywający i grający we Francji Michał Krużycki, po trafieniach z dropgoli Podolskiego i Kurdelskiego prowadzili 6:5. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu 10 minut, w których sopocianie stracili trzy przyłożenia.

Mimo porażki, trener Aleksiej Bekov zadowolony był z postawy swojej drużyny w tym meczu. - Indywidualnie nasi zawodnicy zrobili duże postępy, które nie przekładają się jeszcze na wyniki drużyny, ale jeśli dalej będą tak pracowali, jestem pewien, że wiosną obronimy dla Sopotu I ligę - stwierdził szkoleniowiec sopockich rugbistów.

Mach Czarni - Posnania 6:32 (6:13)
    Punkty: Patryk Narwojsz 6 - dla Czarnych; Jurij Buchajło 17, Krzysztof Zając 5, Maciej Adamczak 5, Patryk Borowczak 5 - dla Posnanii.

W pierwszej połowie beniaminek z Pruszcza prowadził z Posnanią równorzędną grę, ale w ostatniej minucie stracił 7 punktów, co podcięło mu skrzydła w drugiej połowie meczu.
    WMPD Olsztyn - Lechia 13:41 (10:26)

Punkty: Adrian Nowacki 8, Tomasz Silwanowicz 5 - dla Olsztyna; Piotr Jurkowski 10, Tomasz Rokicki 5, Paweł Lenartowicz 5, Stanisław Więciorek 5, Sławomir Kaszuba 5, Bakuri Czubinidze 4, Zurabi Zwiadadze 4, Daniel Jastrząb 3 - dla Lechii.
    Zgodnie z przewidywaniami, przewaga gdańszczan w meczu z najsłabszym zespołem ligowym nie podlegała dyskusji.

Trenerzy Janusz Urbanowicz i Marek Płonka dokonali wielu zmian, pamiętając o zaległych spotkaniach.

We wtorek o godz. 12 Lechia rozegra w Gdańsku zaległy mecz z Ogniwem. W przerwie tego spotkania finał mistrzostw Polski kobiet.

Pogoń Siedlce - Arka 0:63 (0:30)
    Punkty: Mariusz Motyl 15, Łukasz Szostek 10, Jacek Wojaczek 10, Marcin Cygan 7, Wojciech Ruszkiewicz 5, Marek Skindel 5, Michał Rogowski 5, Konrad Chromiński 4, Karol Denisiuk 2.

Arkowcy potwierdzili w tym meczu wysoką formę i opinię, że są obecnie zespołem, który w lidze najlepiej broni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.