W Człuchowie rozbili gang narkotykowy

  W Człuchowie rozbili gang narkotykowy

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Grupę przestępczą, zajmującą się handlem narkotykami, rozbili w czwartek człuchowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego. W obławie uczestniczyło w sumie 30 mundurowych, wspomaganych przez psy wytresowane do wyszukiwania narkotyków. W ręce policji trafiło dziewięć osób w wieku od 18 do 53 lat.
  - Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu człuchowskiego - informuje Alicja Ceitel, oficer prasowy KPP w Człuchowie. - W trakcie przeszukania mieszkania u jednego z zatrzymanych zabezpieczono ponad kilogram marihuany. Ponadto zlikwidowano nielegalną bimbrownię, zabezpieczono kilka rowerów i motocykl mogące pochodzić z kradzieży. Wszystkie zatrzymane osoby są w dyspozycji CBŚ. Wystąpiono z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie całej dziewiątki.

  Odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami.
  Handlarze narkotyków wpadają ostatnio w Człuchowie jeden po drugim. Przez tydzień, od 31 października, człuchowscy policjanci zatrzymali 28 osób związanych z przestępstwami narkotykowymi. Dwie z nich zostały aresztowane na trzy miesiące: 27-letnia mieszkanka Człuchowa, która jest oskarżona o posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków oraz 44-letni mieszkaniec Człuchowa, który ma postawione zarzuty posiadania i handlu psychotropami.

  Przypomnijmy, że lawina zatrzymań osób podejrzewanych m.in. o przemyt, posiadanie, czy handel narkotykami ruszyła od zatrzymania naćpanego kierowcy w pierwszym tygodniu października. Już wtedy wpadło osiem osób, a po nitce do kłębka śledczy wpadali na trop kolejnych przestępców.
  W Człuchowie doszło nawet do porachunków. Podpalono garaż jednego z zatrzymanych. Sprawcę ujęto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo