Trefl Gdańsk wreszcie wygrał

Trefl (żółte koszulki) wygrał po raz pierwszy w tym sezonie
Trefl (żółte koszulki) wygrał po raz pierwszy w tym sezonie Grzegorz Pachla
Trefl wygrał pierwszy mecz w tym sezonie w rozgrywkach PlusLigi siatkarzy. Gdańszczanie pokonali Delectę Bydgoszcz 3:2.

Kibice nie mogli doczekać się pierwszego zwycięstwa gdańskich siatkarzy w tym sezonie. Może dlatego po raz pierwszy nie zapełnili trybun do ostatniego miejsca.

Zawodnicy Trefla chcieli wreszcie się przełamać i wygrać mecz w PlusLidze. Początek pierwszego seta toczył się zresztą po myśli gospodarzy. Dobrze grał Bojan Janić i dzięki niemu gdańszczanie objęli prowadzenie 5:2. Szybko jednak role się odwróciły i to Delecta uzyskała przewagę dwóch punktów.

Pózniej było już tylko bardzo źle. Siatkarze Trefla kompletnie nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a sami mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Goście powiększali przewagę i wygrali tego seta 25:15.

Druga partia była zupełnie inna. Tym razem to zespół z Bydgoszczy zaczął od prowadzenia 4:1 i 6:4. Kiedy na zagrywkę wszedł Janić set zaczął wyglądać znacznie lepiej dla Trefla. Gdańszczanie zdobyli pięć punktów z rzędu i wygrywali 14:10, a następnie 19:13. Gospodarze pewnie wygrali tę partię 25:16.

Set trzeci był bardzo zacięty, ale gospodarze poszli za ciosem. Wynik zmieniał się kilka razy. Końcówka była nerwowa i emocjonująca, ale to siatkarze Trefla rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść.

Gdańszczanie w partii czwartej choć prowadzili 11:8, to przegrali 22:25.
O wszystkim musiał decydować tie-break. Najpierw było 3:2 dla gospodarzy, a następnie 8:6 dla Delecty. W nerwowej końcówce było 12:12, ale ostatnie słowo należało do Kadziewicza.

Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 3:2 (15:25, 25:16, 26:24, 22:25, 15:13)
Trefl: Bednaruk, Janić, Szulik, Winnik, Kadziewicz, Samardzić (libero) oraz Kruk, Suski, Skorij, Stancelewski.

Delecta: Lipiński, Sopko, Kokociński, Janczak, Pieczonka, Cerven, Dębiec (libero) oraz Krzywiecki, Kaczmarek, Nowak.
Sędziowali: Soból, Twardowski (Radom).
Widzów: 1600.