Chojnicka "nieboszczka" wpadła

  Chojnicka "nieboszczka" wpadła

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  43-letnia Dorota S., poszukiwana mieszkanka Chojnic i niedoszła nieboszczka, zatrzymana została w domu swoich teściów. Usłyszała zarzut współudziału w próbie wyłudzenia od firm ubezpieczeniowych ok. 10 mln złotych. Sąd Okręgowy w Słupsku zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.
  - Tylko dzięki sprawnej akcji policji udało się zatrzymać Dorotę S. - mówi Marek Buchwald, zastępca prokuratora okręgowego w Słupsku. - Kobieta twierdzi, że przebywała u ciotki, jednak nie chce podać żadnych szczegółów.

  Przypomnijmy: kobieta wraz z mężem miała pomysł na szybkie wzbogacenie się i urządzenie nowego życia poza granicami Polski. Policjanci podejrzewają, że miało to związek z synem małżeństwa S., Piotrem, który od ponad roku jest poszukiwany listem gończym za rozboje. Scenariusz wzbogacenia się był prosty. Kobieta podpisała z 14 firmami ubezpieczeniowymi polisy na życie, które w razie jej śmierci dałyby mężowi, renciście, dostatnie życie.

  W lipcu tego roku Bartosz W., neurochirurg z Bydgoszczy i konsultant w chojnickim szpitalu, wystawił kartę zgonu Doroty S. Na tej podstawie rzekomy wdowiec otrzymał akt zgonu oraz 400 tys. złotych odszkodowania z dwóch firm ubezpieczeniowych. Cztery kolejne wnioski czekały już na rozpatrzenie.
  Lekarz za sfałszowanie dokumentu otrzymał od pary z Chojnic 100 tys. złotych.

  Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny. Mąż Doroty S., Dariusz, od ponad tygodnia przebywa w areszcie.

  - Złożyliśmy w sądzie zażalenie na decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. Naszym zdaniem wobec niego także powinien być zastosowany trzymiesięczny areszt - dodaje Buchwald.
  Lekarzowi grozi 8 lat więzienia, a małżeństwu po 10 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo