Szpital Wielospecjalistyczny Jantar został otwarty

Szpital Wielospecjalistyczny Jantar został otwarty

Sławomir Bednarczyk

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Szpital Wielospecjalistyczny Jantar został otwarty
Szpital Wielospecjalistyczny Jantar został otwarty

©Sławomir Bednarczyk

Nowa, prywatna klinika rozpoczęła w czwartek działalność na Pomorzu. To Szpital Wielospecjalistyczny Jantar w Jantarze, w którym prowadzone będą m.in. zabiegi z zakresu okulistyki, ortopedii, neurochirurgii i chirurgii plastycznej.
Placówka, która powstała od podstaw kosztem 15 mln zł, będzie przyjmować pacjentów z całego kraju. Specjalizować się będzie m.in. w leczeniu kontuzji u sportowców. Pierwsze zabiegi odbędą się w piątek, 18 maja.

Dwupiętrowy budynek mieści blok operacyjny z pełnym zapleczem anestezjologicznym (dwie sale operacyjne z pełnym wyposażeniem), własną sterylizatornię, oddział pooperacyjny, gabinety konsultacyjne i zabiegowe.
Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem (np. jedynym w północnej Polsce dwugłowicowym aparatem do kruszenia kamieni w nerkach). Zabiegi ma w nim przeprowadzać renomowana kadra medyczna.

Zobacz także: GALERIĘ ZDJĘĆ z otwarcia szpitala w Jantarze

Placówkę w Jantarze wybudował Roman Gaik, właściciel firmy, w skład której wchodzą m.in. ośrodki wczasowe, ośrodek rehabilitacyjny i basen.
- Szpital powstał na bazie naszego oddziału rehabilitacji, który funkcjonuje w Jantarze już od kilku lat - mówi Gaik. - Początkowo miały się tu mieścić tylko oddziały ortopedyczny i neurochirurgiczny. Ostatecznie jednak projekt się rozwinął, powstało więcej poradni specjalistycznych. To dość ryzykowne przedsięwzięcie, w które zaangażowany jest kapitał prywatny. Liczę, że będziemy w stanie konkurować z innymi specjalistycznymi klinikami, np. z tymi z Trójmiasta.

Czytaj także: Oddziału oparzeń w Gdańsku nie będzie

Na razie szpital w Jantarze ma kontrakt z NFZ na zabiegi rehabilitacyjne. Pozostałe zabiegi są płatne. Placówka będzie się jednak starać o kolejne kontrakty z NFZ (są plany m.in. dotyczące ratownictwa medycznego na Mierzei Wiślanej).

Jakie zabiegi oferuje placówka w Jantarze


Zabiegi wykonywane w szpitalu w Jantarze to m.in. usuwanie dysków kręgosłupa, stabilizacje z wszczepieniem implantów lub bez, z zastosowaniem technik laserowych i mikrochirurgicznych. Możliwe są też pełna diagnostyka okulistyczna i operacje usuwania zaćmy, leczenie jaskry ocznej. Ortopedia przygotowana jest do przeprowadzania różnorodnych zabiegów, od małych i drobnych po skomplikowane wymiany stawów - zarówno kolanowych, jak i biodrowych. Na oddziale chirurgii naczyniowej, za pomocą nowoczesnych technik laserowych, usuwane mają być nawet znacznych rozmiarów żylaki kończyn dolnych, a na urologii przeprowadzane zabiegi usuwania przerostów gruczołu krokowego.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Zobacz koniecznie!

Wideo