Menu Region

Kolorowe pociągi na Euro 2012 już kursują (ZDJĘCIA)

Kolorowe pociągi na Euro 2012 już kursują (ZDJĘCIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Anna Werońska

3Komentarze Prześlij Drukuj
Szesnaście lokomotyw w narodowych barwach drużyn piłkarskich, które zagrają podczas zbliżających się mistrzostw Europy oraz cztery z wizerunkami stadionów, już kursuje po torach. Kolorowe pociągi będą zabierać pasażerów przez pół roku, czyli do listopada.
1/20

(© materiały prasowe PKP Intercity)

Łącznie pokonają więc około 2,5 mln kilometrów i według szacunków przewoźnika, zobaczy je półtora miliona osób. Do tego czasu pasażerowie mogą oglądać obklejone pojazdy i głosować na swoje ulubione na stronie www.intercity.pl. Ta lokomotywa, która wygra, będzie obsługiwała kolejowe trasy do czerwca przyszłego roku, czyli do pierwszej rocznicy Euro.

Czytaj też: Euro 2012: Bursztynowa lokomotywa przejechała przez Gdańsk

- Nasz projekt jest wyrazem sympatii i gościnności w stosunku do drużyn i kibiców, którzy przyjadą do Polski z całej Europy - mówi Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.
- W ten sposób chcemy pokazać, że mecze to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wspólny doping i zabawa - dodaje i podkreśla, że inspiracją dla akcji były podobne kampanie przeprowadzone w Austrii i Niemczech, podczas Euro 2008 oraz Mistrzostw Świata w 2006 roku.

- Zmieniliśmy barwy największej liczby lokomotyw. Niemcy zmienili barwy dwóch maszyn, Austriacy osiemnastu, a my dwudziestu. Jako pierwsi pokazujemy też areny mistrzostw w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i w Gdańsku, a hasło projektu "Kolej Porusza Kibiców", na każdej z 16 lokomotyw została umieszczona w języku danego kraju - podkreśla Janusz Malinowski.

Czytaj też: PKP Intercity: Na Euro 2012 jesteśmy przygotowani

Pracownicy PKP Intercity przyznają, że najtrudniejszą sprawą w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia było oklejenie lokomotyw, które podczas jazdy rozgrzewają się do 60 stopni Celsjusza. Ostatecznie udało się jednak zamontować na pojazdach materiał odporny na słońce, deszcz, wysoką temperaturę i zabrudzenie, więc PKP zapewnia, że problemów nie będzie.

Uroczysty przejazd lokomotyw na Euro 2012 odbędzie się mostem linii średnicowej w Warszawie, za tydzień w sobotę. Zaprezentowane wówczas zostaną lokomotywy w barwach Polski, Ukrainy, Czech, Rosji, Grecji i Stadionu Narodowego.

Tymczasem mieszkańcy Pomorza mogą już wypatrywać kolorowych składów, które codziennie przyjeżdżają przez województwo i głosować na przykład na ten, na którym znajduje się wizualizacja stadionu PGE Arena.

Czytaj więcej:
Pomorze: Od marca nowy rozkład pociągów na czas mistrzostw Euro 2012

Bezpośredni pociąg z Gdańska do Berlina już przed Euro 2012
Euro 2012: Ukraina szykuje specjalne pociągi dla kibiców. W cenie biletu zakwaterowanie i...

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

konkurs na LOKOMOTYWĘ...

+65 / -61

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Just 4 Fun (gość)  •

a dlaczego nie puścić wszystkich na tory po euro tylko jedną, a co z resztą obdrapiecie i będą jeździły takie paskudne jak wcześniej?? gratuluję pomysłu jak już wybuliliśmy za obklejenie pociągów to niech przynajmniej będzie trochę dłużej kolorowo, no chyba ze dacie je graficiarzom do pomalowania to wtedy ok.

odpowiedzi (0)

skomentuj

to nie zdjęcia

+99 / -93

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ehdkj (gość)  •

Przecież to nie zdjęcia, tylko jakieś kolorowanki!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dlaczego polska lokomotywa jest bez godła narodowego?

+105 / -93

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

A dlaczego na fladze nie ma orła w koronie? Dodałby majestatu lokomotywie.

odpowiedzi (0)

skomentuj