Pomorska lista kandydatów PiS do Sejmu ma szansę rozpalić...

Pomorska lista kandydatów PiS do Sejmu ma szansę rozpalić emocje [FELIETON]

Jarosław Zalesiński

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Będzie Jacek Kurski na pomorskiej liście kandydatów PiS do Sejmu, czy nie będzie? Układanie regionalnej listy przez Platformę nie obudziło wielkich emocji, bo jedynym jako tako dramatycznym momentem była wizerunkowa porażka Sławomira Neumanna. Pomorska lista PiS ma o wiele większe szanse rozpalić emocje, i to do białości. Wystarczyłoby, żeby znalazła się na niej radna Anna Kołakowska albo gdyby awansował na nią Jacek Kurski.
Pomorska lista kandydatów PiS do Sejmu ma szansę rozpalić emocje [FELIETON]
Szans pani radnej nie sondowałem, próbowałem się natomiast wywiedzieć, czy "Kura" może na coś liczyć. Muszę się przyznać do dziennikarskiej porażki: nikt, kogo próbowałem pociągnąć za język, nie potrafił mi niczego powiedzieć, poza dwoma konkretami.

Po pierwsze, Kurski - wbrew pogłoskom - zapowiada, że nie da się wypchnąć na listę kandydatów do Senatu. Co zresztą jest zrozumiałe: nawet gdyby PiS jakimś cudem doprowadził do ekspresowego obniżenia wieku emerytalnego, nie objęłoby to blisko pięćdziesięcioletniego dziś polityka. A Senat to jednak polityczna emerytura...

Po drugie, i ważniejsze - nazwisko Jacka Kurskiego nie znalazło się na alfabetycznej liście wysłanej z Gdańska do Warszawy celem poprawienia i zatwierdzenia przez prezesa Kaczyńskiego. Tu należy się Czytelnikowi wyjaśnienie, że w PiS nie ma takiego demokratycznego bałaganu jak w Platformie. Regiony wysyłają do centrali propozycje listy kandydatów, ułożone alfabetycznie, a nie hierarchicznie, a o finalnym kształcie listy decyduje prezes Kaczyński. Dlatego właśnie nie można niczego się dowiedzieć, bo "wszystko jest w rękach", a raczej w głowie prezesa.

Czytaj również: Listy wyborcze PO na Pomorzu: Korol zamiast Neumanna z "jedynką"

OGRANICZONY DOSTĘP DO TREŚCI

Pozostało jeszcze 55% treści

Pozostała część artykułu dostępna tylko dla prenumeratorów Piano.

Pełen dostęp do tego i 41 innych serwisów internetowych
w pakiecie Piano już od 9,90zł tygodniowo.

Uzyskaj dostęp

Masz dostęp? Zaloguj się do Piano

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo