Wójt stażyście nie przepuści

  Wójt stażyście nie przepuści

  Piotr Niemkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Młodzież nie jest zainteresowana podpatrywaniem i przyuczaniem się do pracy w Urzędzie Gminy w Pucku.
  Chętnych trudno kaperować spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale i absolwentów. Stażyści i praktykanci nie walą już drzwiami i oknami...

  - Od jakiegoś czasu nie chcą wcale do nas przychodzić - przyznaje nieco zawiedziony wójt Tadeusz Puszkarczuk. - Miejsca przecież dla nich mamy.

  Na pewno powodem nie jest trwająca właśnie głośna i nieco uciążliwa rozbudowa puckiej siedziby urzędniczej administracji.
  Przyczyn należałoby raczej szukać w... gabinecie włodarza. Bo wójt Puszkarczuk, jak sam przyznaje, swoich stażystów traktuje bardzo serio. Na przywitanie młody człowiek trafia do wójta i tam zostaje poddany solidnemu egzaminowi.

  - Przepytuję z wiedzy o naszej gminie - wyjaśnia wójt. - Z podstawowych zagadnień, które powinien znać każdy, kto chce u nas popracować.

  Aby pomyślnie przejść test Puszkarczuka, trzeba znać przynajmniej nazwisko swojego sołtysa, wielkość budżetu gminnego i móc swobodnie podyskutować z wójtem o plusach i minusach wsi, z której się przyjechało. Ten sam zestaw pytań usłyszeli od wójta m.in. najlepsi gimnazjaliści z gminy. Z sołtysami wszyscy poradzili sobie śpiewająco.

  - Chociaż 90 proc. stażystów zna swojego sołtysa, to niestety stan wiedzy o naszych miejscowościach jest dość kiepski - przyznaje wójt.

  Stażyści podczas swojej pracy w urzędzie mają czas na nadrobienie zaległości, bo na koniec pracy wójt ponownie sprawdza zasób wiedzy o gminie. W tym czasie młodzi ludzie poznają m.in. zasady i kulisy pracy biurowej. Ale muszą także pilnie obserwować, jak obsługiwani są petenci. Bo wśród wójtowych pytań jest także jedno poświęcone funkcjonowaniu urzędu.

  - Pytam m.in. o to, jakie zauważyli nieprawidłowości - mówi Puszkarczuk. - Dzięki ich uwagom możemy eliminować ewentualne niedociągnięcia i stawać się lepszym urzędem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo