Policyjne audi w prokuraturze

  Policyjne audi w prokuraturze

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kilku właścicieli aut, w które 5 lipca na al. Armii Krajowej w Gdańsku wjechało rozpędzone policyjne audi A6, wciąż czeka na odszkodowania od firmy, w której radiowóz był ubezpieczony. Na razie nie mogą jednak liczyć na należne im pieniądze.
  Powód? Prokuratorskie śledztwo w sprawie lipcowego karambolu wciąż trwa. Początkowo prowadziła je Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz, jednak niedawno przekazała to postępowanie innej jednostce.

  - Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż sprawa dotyczy pracujących w Gdańsku funkcjonariuszy. Oczywiście zanim zwróciliśmy się z tym wnioskiem do Prokuratury Okręgowej przeprowadziliśmy "niecierpiące zwłoki" czynności, czyli np. zabezpieczenie dowodów na miejscu zdarzenia - tłumaczy prok. Witold Niesiołowski, szef Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz.

  Od 7 października postępowanie dotyczące tego karambolu prowadzi już Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Jak ustaliliśmy, jest właśnie na etapie decydowania, czy policjanci, którzy z dużą prędkością wjechali srebrnym, nieoznakowanym audi z wideoradarem w cztery stojące na światłach samochody, spowodowali kolizję czy wypadek.

  - Właśnie otrzymaliśmy ostatnie badania lekarskie jednego z poszkodowanych w tym zdarzeniu. Powołaliśmy biegłego, który oceni, czy sytuację tę należy zakwalifikować jako wypadek czy kolizję - wyjaśnia prok. Marzanna Majstrowicz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

  Jeśli biegły orzeknie, że karambol z udziałem siejącego postrach na autostradzie policyjnego audi był wypadkiem, funkcjonariuszowi, który go spowodował, grożą konsekwencje karne. Jeśli okaże się, że była to tylko kolizja, mowa będzie jedynie o wykroczeniu. O kwalifikacji tego czynu zdecydują właśnie wyniki badań poszkodowanych. Chodzi przede wszystkim o dwóch pasażerów jednego z aut, w które uderzył radiowóz. Obaj doznali wówczas obrażeń kręgosłupa i zostali przewiezieni do szpitala.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo