28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Zdejmą reklamę dopalaczy

  Zdejmą reklamę dopalaczy

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Krytykowany przez władze miasta Gdyni sklep z dopalaczami był przez kilka dni reklamowany w trolejbusach. Po naszej interwencji kontrowersyjna reklama zostanie usunięta. Na krótkim filmie wyświetlanym na monitorze pokazywane jest wnętrze sklepu z dopalaczami. Po chwili pada pytanie.
  Czy już próbowałeś? Za chwilę podane zostają adresy sklepów w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. Na końcu pada zdanie. Musisz tam być!
  - Pierwsze słyszę, że taka reklama jest emitowana w naszych pojazdach - mówi Piotr Małolepszy, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej.

  - Na szczęście umowa pomiędzy nami a firmą dzierżawiącą powierzchnie reklamowe w pojazdach jest tak skonstruowana, że pozwala nam na decydowanie o tym, jakie reklamy są prezentowane w trolejbusach. Poproszę o zdjęcie reklamy dopalaczy.

  Wczoraj pracownicy firmy odpowiedzialnej za zamieszczenie reklamy obiecali ją usunąć. - Reklama jest zgodna z prawem. Sklepy dopalacze.com są całkowicie legalnie i ich właściciel ma prawo reklamować swoje produkty, jak każdy inny przedsiębiorca.

  Ubolewamy nad nieopatrznie zrozumiałym odbiorem reklamy. Na prośbę UM Gdyni reklama zostanie usunięta z monitorów LCD w najbliższym możliwym terminie - poinformował Grzegorz Harasymiuk, prezes Gryf Centrum Graficzne s.c.

  - Zwrócimy uwagę pracownikom spółek przewozowych, by bardziej uważali na to, jakie reklamy są emitowane w autobusach i trolejbusach - mówi Bogusław Stasiak, wiceprezydent Gdyni. - Reklama z dopalaczami to było przeoczenie, do którego nie powinno dojść.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo