Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Donos wójta poruszył mieszkańców Lipnicy

  Donos wójta poruszył mieszkańców Lipnicy

  Marcin Pacyno

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jaromir Śpiołek poparł wójta w wyborach...
  1/3
  przejdź do galerii

  Jaromir Śpiołek poparł wójta w wyborach... ©Marcin Pacyno

  - Jakim prawem wójt pisze donosy "w imieniu społeczności lokalnej"? Doskonale wie, że spora grupa osób wcale "jego" decyzji nie popiera - można m.in. przeczytać w postach internautów na stronie www.bytow.naszemiasto.pl.

  Wójt tłumaczy, że ma takie prawo. - Zostałem wybrany przez społeczeństwo i dlatego napisałem pismo w jego imieniu - podkreśla Rafał Narloch. - Pan Śpiołek także przecież w swojej gazecie pisze w imieniu społeczeństwa i też mógłbym się zapytać, jakim prawem to robi.

  Mieszkańcy, oprócz wpisów w internecie, skierowali także list otwarty do naszej redakcji. Stają w obronie Jaromira Śpiołka - katechety i ojca czwórki dzieci.
  Oburza ich przede wszystkim to, że wójt występuje w ich imieniu, a także powołuje się na nauki Jana Pawła II. Przytaczają m.in. słowa Papieża Polaka ze spotkania z parlamentarzystami w 1999 roku: "Wykonywanie władzy politycznej, czy to we wspólnocie, czy to w instytucjach reprezentujących państwo, powinno być ofiarną służbą człowiekowi i społeczeństwu, nie zaś szukaniem własnych czy grupowych korzyści z pominięciem dobra wspólnego całego narodu".

  Pod listem, którego obszerne fragmenty publikujemy obok, nie podpisali się z imienia i nazwiska, gdyż - jak zaznaczają- boją się donosów i zemsty ze strony władz gminy Lipnica.
  Śpiołek jeszcze podczas wyborów w 2006 roku popierał Narlocha. Gdy ten został wójtem szybko jednak wybuchł konflikt. Śpiołek stanął bowiem na czele protestów przeciwko budowie kopalń kruszywa. Założył w tym celu nawet swoją gazetę - "Głos Lipnicki" - w której ostro krytykuje m.in. wójta.

  - Nie mogłem się zgodzić na to, że nasza gmina zostanie całkowicie rozkopana i zmieniona w pustynię, rozjeżdżoną przez samochody ciężarowe - twierdzi Śpiołek. - W mojej gazecie piszę o tym, jak nielegalnie, w wielu przypadkach, inwestorzy chcą dochodzić do złóż kruszywa. Dzieje się to za przyzwoleniem władz naszej gminy.

  Katecheta wysłał już do kurii pismo z wyjaśnieniami na zarzuty wójta i czeka na odpowiedź. - Wahałem się, czy upublicznić donos wójta na mnie, ale stwierdziłem, że takie metody rządzenia muszą być piętnowane - zaznacza Śpiołek. - Poddam się pokornie każdej decyzji księdza biskupa - zapewnia po raz kolejny.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo