Działka już bez wad

  Działka już bez wad

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dzisiaj w samo południe ma rozpocząć się przetarg na byłą jednostkę wojskową w Helu. Cena wywoławcza - 50 mln zł. Agencja Mienia Wojskowego, która zarządza blisko 6-hektarową, atrakcyjną działką w centrum Helu, nie zdradza, ilu zgłosiło się chętnych i czy w ogóle ktokolwiek wpłacił wadium w wysokości 6 mln zł.
  A to niezbędny warunek, aby wziąć udział w licytacji. - Ujawnimy wszystko po otwarciu przetargu - obiecuje Janusz Leman, dyrektor oddziału terenowego AMW w Gdyni.
  Agencja zapewnia też, że wszystkie problemy ze słynną działką już się skończyły. W niedzielę zakończono na niej prace ekshumacyjne.

  - Na terenie dawnej jednostki nie ma już szczątków niemieckich żołnierzy - twierdzi Maciej Milak, reprezentujący Fundację Pamięć. - Odnaleźliśmy tu kości 180 osób.
  Agencja zapewnia też, że nieruchomość wolna jest od niewybuchów czy niewypałów.

  - Kiedy przejmujemy od wojska jakiś teren do naszych zasobów, zawsze dostajemy dokumentację, że miejsce to zostało przebadane przez saperów - tłumaczy Janusz Leman.
  Podejrzenia co do niewybuchów podnosił Janusz Kraiński, członek zarządu Invest Komfortu, firmy, która już "sparzyła się" na helskiej jednostce.

  To właśnie spółka córka Invest Komfortu wygrała kwietniowy przetarg za 50 mln 500 tys. zł. Nie doszło jednak do podpisania umowy, bo okazało się, że część nieruchomości zajmują prywatne garaże, co nabywca uznał za wadę prawną.

  Teraz garaże też zostały już usunięte, ale do porozumienia AMW i firmy nie doszło. Agencja nie ma zamiaru zwracać wadium, a Invest Komfort, którego przedstawiciele pojawią się na dzisiejszej licytacji, chce dalej negocjować, choć rozważa także pozwanie AMW do sądu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo