Czują, że przegrają

  Czują, że przegrają

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wszystko wskazuje na to, że w latach 2009-2011 bilety w gdańskich autobusach i tramwajach wciąż będą kontrolować pracownicy Renomy. Wczoraj w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego zakończyło się zbieranie ofert w przetargu, który wyłonić ma nową firmę kontrolerską.
  Oprócz Renomy, do przetargu stanęła firma Weksel ze Zgierza, sprawdzająca bilety w 11 miastach, m.in. w Olsztynie, Toruniu i Ciechanowie. Jej szefowa powiedziała nam jednak, że prawdopodobnie wygra Renoma.

  Nowa umowa będzie skonstruowana inaczej niż trzyletni kontrakt z Renomą, który wygasa 31 grudnia br. W tej chwili całość wpływów z tytułu mandatów wpływa na konto Renomy. W nowej umowie promowana będzie liczba kontroli, a nie wystawionych mandatów. Zwycięzca przetargu będzie wynagradzany za samo sprawdzanie biletów.

  Od wysokości wystawionych mandatów będzie otrzymywać prowizję.
  Renoma zaproponowała 10,98 zł brutto za każde "wejście kontrolerów do pojazdu" oraz 0,98 zł brutto prowizji za złapanego gapowicza. Weksel chce - odpowiednio - 7,32 zł i 1,22 zł.

  - Nie będziemy oceniać tych ofert - zastrzega Sławomir Pujszo, wicedyrektor Renomy.
  Katarzyna Kurasińska, szefowa Weksla: - Nasza oferta ma wyższy wskaźnik prowizji z op-łat dodatkowych, co skutkować będzie najprawdopodobniej wyborem oferty Renomy.
  - Zwycięzca przetargu powinien być znany w pierwszej połowie listopada - mówi Oskar Białowąs, rzecznik ZTM.

  - Podróżnych nie interesuje nazwa firmy, lecz czy będzie skuteczna i czy nie będzie na nią skarg. Firma spoza Trójmiasta nie ma na miejscu pracowników i, jeśli wygra, może zatrudnić kontrolerów z Renomy - mówi Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo