Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Przyszedł czas mycia posadzki

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kosmetyka hali na dworcu PKP w Gdyni będzie kontynuowana. Po pomalowaniu ścian, naprawie dachu i wymyciu mozaiki ceramicznej, wyczyszczona zostanie posadzka.
  - Wykonaliśmy już próby i miejsce, w którym posadzka została umyta i wypolerowana za pomocą specjalnych detergentów, wygląda jak nowe - informuje Anna Kriegsesen z firmy zajmującej się liftingiem hali dworcowej. - Czekamy tylko na sygnał od władz miasta i możemy przystąpić do wyczyszczenia posadzki na całej powierzchni hali.

  Dworzec od lipca tego roku jest zabytkiem. Dzięki temu pieniądze niezbędne do przeprowadzenia drobnych prac naprawczych i konserwacyjnych mogą pochodzić z kasy miejskiego konserwatora zabytków.

  - Podłoga w hali dworcowej wymaga nie tylko gruntownego wyszorowania. W niektórych miejscach w posadzce brakuje kostek, które muszą zostać uzupełnione - mówi Robert Hirsch, miejski konserwator zabytków w Gdyni.
  - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dalsze prace renowacyjne dotyczyć będą także czyszczenia malowideł znajdujących się na suficie jednego z pomieszczeń hali. Sądzę, że do tych prac przystąpimy pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

  Lifting, jaki przechodzi hala dworcowa, to dopiero początek. Jest szansa, że prawdziwe prace remontowe rozpoczną się niebawem, a hala, w której odpoczywają podróżni, wypięknieje.
  - Wszystko zależy od tego, czy uda nam się pozyskać pieniądze od Unii Europejskiej - zastrzega Adam Neumann, dyrektor Gdańskiego Oddziału Dworce Kolejowe PKP SA. - Jeżeli tak, remont hali na dworcu w Gdyni rozpocznie się w przyszłym roku.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo