Charytatywny koncert dla chorego Kubusia

  Charytatywny koncert dla chorego Kubusia

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i zupełnie obcy ludzie próbują pomóc rodzinie 2-letniego Kubusia z Gdańska, u którego przed rokiem rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Już w sobotę w jazzowym koncercie charytatywnym dla Kubusia zagrają Mikołaj Trzaska na saksofonie i Olo Walicki na kontrabasie.
  O dramacie rodziny Kubusia pisaliśmy już przed tygodniem. Chłopiec przeszedł - z niepewnym rokowaniem - w maju br. przeszczep szpiku kostnego. Dawcą była jego 15-letnia siostra Sara. Teraz wymaga wyjątkowych warunków socjalnych, odpowiedniego odżywiania, indywidualnej opieki przedszkolnej, dobrego wypoczynku.

  Kubuś jest najmłodszym z pięciorga rodzeństwa. Tata pracuje na portowym holowniku, mamy od roku nie ma w domu - najpierw spędzała cały czas w szpitalu przy synku, teraz - ze względu na trudne warunki mieszkaniowe i groźbę infekcji u dziecka - musiała zamieszkać z maluchem u babci. Tęsknią za nią pozostałe dzieci. Rodzina zostawia zajmowane dotychczas dwupokojowe mieszkanie i remontuje większe, trzypokojowe, by Kuba mógł zamieszkać z bliskimi.


  Kredyty na remont, pieniądze na leczenie wspomagające chłopca, utrzymanie siedmiu osób to wydatki przekraczające możliwości rodziny, w której jedynym żywicielem jest ojciec. Nowe mieszkanie trzeba będzie wyposażyć w nowe meble - stare łóżka musiały zostać w Nowym Porcie. Pomóżmy im, wystarczy jeden gest...

  Kup cegiełkę


  Koncert, organizowany przez księdza proboszcza Bernarda Zielińskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Brzeźna, odbędzie się w sobotę, 25 października, o godz. 19 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie. Podczas koncertu rozprowadzane będą cegiełki o wartości
  10, 20, 50 i 100 zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo