To nie jest kraj dla Bubnowskiego

  To nie jest kraj dla Bubnowskiego

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Edward Bubnowski z Barcina, w gminie Kępice, zrzeka się obywatelstwa polskiego. Nie wyrobił sobie nawet nowego dowodu. Wypełniony wniosek w tej sprawie wysłał wczoraj do Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku za pośrednictwem słupskiego Starostwa Powiatowego.
  Wieloletni działacz ludowy i solidarnościowy nie chce być obywatelem Polski, bo - jak twierdzi - był i jest prześladowany przez organa ścigania, a polskie sądy znęcają się nad nim, wydając niepomyślne wyroki.

  Na pierwszej stronie wniosku, jaki trafi już niedługo przed oblicze prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, widnieje zdjęcie pana Edwarda oraz uzasadnienie. Możemy w nim przeczytać, że wniosek składa "z powodu represji i prześladowań przez Sąd Rejonowy w Słupsku i Komendę Miejską Policji za akty bandytyzmu wymienionych organów.

  Nie chcę być obywatelem bandyckiego kraju, gdzie jest brak poszanowania prawa oraz łamana jest Konstytucja i podstawowe prawa człowieka". Oprócz tych motywów wniosek zawiera rubryki, w które trzeba wpisać wszelkie możliwe dane osobowe. O sprawie zrzeknięcia się obywatelstwa przez Edwarda Bubnowskiego napisaliśmy pierwsi już w lipcu br.

  To wtedy zdeterminowany mieszkaniec Barcina powiedział sobie i innym "dość". Po nas sprawą zainteresowały się inne media. Ogólnopolskie telewizje nakręciły o nim program. Dzisiaj do jego drzwi pukają już zachodnie telewizje. W najbliższym czasie zapowiedziała się niemiecka telewizja RTL.

  Bubnowski do tej drastycznej w skutkach decyzji dojrzewał kilka lat. Wielokrotnie walczył w sądach o sprawiedliwość i przestrzeganie prawa. Udawało mu się rzadko. Po ostatnich wydarzeniach, jakie go spotkały, nie wytrzymał...
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo