28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Pożegnanie z blaszaną pocztą

  Pożegnanie z blaszaną pocztą

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie gasną emocje związane z Urzędem Pocztowym w Kolbudach, a dokładniej - jego nietypową siedzibą. Po wypowiedzeniu umowy najmu przez miejscowy Urząd Gminy, pocztowcy opuścili lokal w budynku samorządowym przy ulicy Staromłyńskiej i przenieśli się do... blaszanego kontenera na skraju miejscowości.
  - Wypowiedzenie umowy najmu było koniecznością - informuje wójt gminy Kolbudy, Leszek Grombala. - Musieliśmy wygospodarować pomieszczenia dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, któremu w ostatnim czasie przybyło sporo obowiązków.

  Włodarz zapewnia, że zrobił wszystko, by na zmianie siedziby poczty nie ucierpieli mieszkańcy.
  - W ostatnich latach wielokrotnie spotykałem się z przedstawicielami poczty. Wskazałem kilka atrakcyjnych miejsc, w których urząd mógłby funkcjonować po przeprowadzce. Wszystko nadaremno.

  Żeby wysłać list czy zapłacić rachunek, trzeba obecnie odszukać niebieski kontener na jednym z kolbudzkich osiedli. Trudno oczekiwać, że taka siedziba firmy, bądź co bądź potężnej i z wielowiekowymi tradycjami, będzie budziła zaufanie. Widok blaszaków rodzi raczej zdziwienie, a zarazem obawy co do przyszłości placówki. Poczta Polska zapewnia, że to sytuacja przejściowa. Za kilka tygodni jej placówka przeniesie się do zaadaptowanych pomieszczeń w budynku przy ulicy Bukowskiego. Pozostaje tylko pytanie, dlaczego tak późno?
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo