28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Trzymał dzikie ptaki na balkonie

  Trzymał dzikie ptaki na balkonie

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W ciasnych i brudnych klatkach przetrzymywał na swoim balkonie będące pod ochroną dzikie ptaki 72- letni mieszkaniec gdyńskiej dzielnicy Karwiny. W małych pomieszczeniach pełnych odchodów żyły czyżyki, czeczotki, zięby i kulczyki. Mieszkańcy bloku mieli już dość okropnego widoku i zapachu unoszącego się z balkonu.
  O niecodziennym hobby swojego sąsiada poinformowali funkcjonariuszy policji. Ci w eskorcie ornitologa i pracownika wojewódzkiego konserwatora przyrody uwolnili ptaki.

  - 11 z 26 przetrzymywanych na tym balkonie ptaków było w takim stanie, że potrzebna im była natychmiastowa pomoc weterynaryjna - mówi Hanna Kaszubowska, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni. - Były bardzo osłabione. Zostały przewiezione do ośrodka rehabilitacji ptaków przy leśnictwie w Brodach Pomorskich.


  Czyżyki, czeczotki, kulczyki i zięby zostały przed podróżą przeniesione do czystych klatek oraz dostały karmę. W ośrodku zajęli się nimi specjaliści.

  - Ptaki dostały specjalne preparaty z witaminami, które je wzmocnią - mówi Tomasz Rudzki, pracownik leśnictwa w Brodach Pomorskich. - Myślę, że po kilku dniach wrócą do formy i wtedy zostaną wypuszczone na wolność. Do tej pory nie słyszałem o przypadku przetrzymywania tylu dzikich ptaków na balkonie. Pozostałe ptaki zostały odtransportowane na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tam wypuszczone na wolność.

  Na pytanie, dlaczego ptaki były przetrzymywane na balkonie, mieszkaniec ul. Nałkowskiej odpowiedział policjantom, że bardzo kocha wszystkie zwierzęta, a ptaki przez kilka lat przynosili mu sąsiedzi. Ornitolog amator zostanie dzisiaj przesłuchany. Zostaną mu przedstawione zarzuty z Ustawy o ochronie zwierząt.

  Zwierzęta chroni ustawa


  Zgodnie z art. 6 pkt 10 Ustawy o Ochronie Zwierząt, kto przetrzymuje zwierzęta w niewłaściwych warunkach lub stanie rażącego niechlujstwa podlega karze grzywny, ograniczenia wolności do 1 roku lub więzienia do 1 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo