Nie chcą dopuścić do zadymy

  Nie chcą dopuścić do zadymy

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mecz czwartej ligi Chojniczanka - Pogoń Lębork, jaki ma się odbyć w Chojnicach w sobotę, na wniosek Komendy Powiatowej Policji został zakwalifikowany jako mecz podwyższonego ryzyka. Wszystko przez burdy, do jakich dochodziło przy okazji meczów Chojniczanka - Pogoń w poprzednich latach.
  - Przygotowujemy się na ewentualne zagrożenie, jakie może powstać w czasie, przed i po meczu - mówi Renata Konopelska, oficer prasowy KPP w Chojnicach. - Odbyło się spotkanie z udziałem organizatorów meczu, agencji ochrony, Straży Miejskiej i policji, na którym omówiliśmy szczegóły zabezpieczenia porządku w dniu meczu.

  Na pewno zmobilizujemy wszystkich policjantów, jakimi dysponujemy i być może sięgniemy po pomoc jednostek z sąsiednich miast.
  Zmobilizujemy też siedmiu policjantów z psami. Policja będzie pilnowała porządku w mieście i wokół stadionu, natomiast na samym obiekcie będzie to należało do obowiązków agencji ochrony wynajętej przez Chojniczankę. Policja, w razie zakłócenia porządku, zgodnie z ustawą o imprezach masowych, wejdzie na stadion jedynie na pisemny wniosek organizatora.

  Jeszcze nie wiadomo, ilu dokładnie policjantów będzie pilnowało porządku w mieście. Będzie ich na pewno dużo, bo od godz. 12, czyli na trzy godziny przed rozpoczęciem meczu, zamknięty będzie cały parking przed stadionem. Będzie tam bowiem baza służb porządkowych. Na samym stadionie porządku pilnować będzie 25 ochroniarzy, czyli 15 więcej niż zwykle. W przerwie meczu będzie można opuścić stadion, ale wrócić na ten sam bilet już nie.

  Chojniczanka przeznaczyła 150 biletów dla kibiców gości, którzy delikatnie rzecz nazywając, nie lubią się z fanami Chojniczanki. Zresztą z wzajemnością. Przed spotkaniem klub z Lęborka musi przesłać do Chojniczanki listę z nazwiskami wszystkich uczestników wyjazdu do Chojnic. By wejść na stadion lęborscy kibice będą musieli kupić bilet za 6 złotych i okazać dokument tożsamości ze zdjęciem.

  Zarząd Chojniczanki przypomina kibicom, że spotkanie rozpocznie się o godz. 15, a nie jak wcześniej planowano o godz. 16. Ponadto dla fanów przygotowano kilka niespodzianek: w przerwie meczu odbędzie się konkurs rzutów karnych, a po meczu przeprowadzona zostanie loteria, w której udział wezmą wszystkie bilety zakupione na sobotni mecz. W obu konkursach do wygrania będą klubowe gadżety: piłka z podpisami zawodników, klubowa koszulka, szaliki itd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo