Aresztanci w celach pod okiem kamer

  Aresztanci w celach pod okiem kamer

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To był największy remont w malborskiej komendzie policji od kilkunastu lat. Po czterech miesiącach prac modernizacyjnych jednostka może ponownie korzystać ze swojego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, które przeszło gruntowną modernizację.
  Remont kapitalny, co prawda, nastręczał kłopotów, bo od czerwca policjanci musieli wozić aresztantów do PdOZ w Tczewie i Nowym Dworze Gd., ale był konieczny. Ta część budynku komendy w Malborku czekała na odnowienie od 16 lat. Na wykonanie robót KPP dostała pół miliona złotych z Komendy Głównej Policji.

  - Teraz w naszym PdOZ jest jak w hotelu - śmieją się policjanci.
  Nie ma w tym dużej przesady.
  Cele i korytarz odmalowane. Na podłogach kafelki. Całkiem jak nowe są też: pomieszczenie kuchenne (w którym przygotowywane są posiłki dla zatrzymanych), łazienka i toalety. Wymieniono okna i grzejniki. W celach zainstalowano system monitoringu i teraz policjanci mają - czego wcześniej nie było - stały podgląd na aresztantów.

  Do niedawna Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych KPP Malbork było jedną z większych tego typu policyjnych placówek w województwie pomorskim. W wyniku modernizacji skurczyło się do sześciu cel, w których jest 15 miejsc. Trafiają tutaj mieszkańcy powiatów malborskiego i sztumskiego, głównie nietrzeźwi kierowcy, sprawcy awantur domowych i osoby, które w inny sposób naruszyły porządek. Nie ma nic za darmo...

  Doba pobytu kosztuje rzeczywiście tyle, ile w dobrym hotelu: 107 złotych.
  - Zatrzymani mają na pewno lepsze warunki niż do tej pory - uważa mł. asp. Tomasz Czerwiński, rzecznik KPP Malbork.

  Pozostałą część budynku, z odrębnym wejściem, zaadaptowano m.in. na pomieszczenia biurowo-socjalne dla przewodników policyjnych psów.

  - Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się przeprowadzić kolejny duży remont w naszej jednostce: modernizację powiatowego stanowiska kierowania - mówi mł. insp. Ryszard Borkowski, komendant powiatowy policji w Malborku.
  Wszystko, tak jak w przypadku PdOZ, będzie zależeć od środków w budżecie komendy głównej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo