Kapłani doradzą w wyborach

  Kapłani doradzą w wyborach

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wybory samorządowe nie są wyborami politycznymi i księża mogą, a nawet powinni podpowiadać wiernym, na kogo mają oddać swój głos - zaznaczył podczas niedzielnej mszy świętej w intencji mieszkańców Gdańska i jego włodarzy ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
  Zdaniem metropolity gdańskiego, czym innym są wybory polityczne, do których należą wybory do Sejmu oraz na prezydenta, a czym innym samorządowe. Te ostatnie arcybiskup Głódź nazwał obywatelskimi, podkreślając przy tym, że kapłani mogą się w nie zaangażować, choć sami nie powinni być radnymi.

  - To są wybory pierwszego frontu, wybory sąsiada, i księża mogą się zaangażować. Mogą wskazać i doradzać - powiedział ks. arcybiskup Głódź.

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie chciał komentować niedzielnych słów gdańskiego hierarchy.
  - Pamiętajmy, że Kościół gdański w ciągu ostatnich 18 lat samorządu terytorialnego, poszczególni proboszczowie mieli swoich sympatyków wśród kandydatów na radnych, niekiedy też kandydatów na prezydenta, ale raczej artykułowali to w pewnej dyskrecji - zaznaczył jedynie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo