27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Kibice tak, ale tylko nasi

  Kibice tak, ale tylko nasi

  Piotr Niemkiewicz, Roman Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Policja, prywatna firma ochroniarska na stadionie, a w okolicy dodatkowe patrole Straży Granicznej - tak Puck przygotował się do dzisiejszego meczu, w którym pucka Zatoka walczyć będzie z Pogonią Szczecin.
  Kibiców rozpalają dyskusje o tym, czy Zatoce uda się wygrać z klubem ze Szczecina. Wiadomość, że miejscowy klub będzie rozgrywać jednak spotkanie u siebie, a nie jak miało być pierwotnie - na boisku w Gdyni, gruchnęła pod koniec tygodnia. I zaczęła się karuzela. Szybko na internetowych stronach sportowych pojawiły się komentarze, że miasto oraz policja nie chcą dopuścić do organizacji meczu w Pucku. Zdzisław Jaroni, wiceburmistrz Pucka prostuje te rewelacje. - Nic takiego nie miało miejsca - zapewnia Jaroni. - Jak tylko dostaliśmy wiadomość z piłkarskiego związku, natychmiast rozpoczęliśmy procedury, by wszystko się odbyło, jak należy.

  W Pucku przedmeczowe nastroje są bardzo mieszane. Część mieszkańców miasta cieszy się, że do Pucka przyjedzie znany klub.

  - Przecież to gratka dla fanów futbolu - cieszy się Robson, jeden z puckich kibiców. - A jak obie grupy nie będą sobie do oczu skakać, to do burd nie dojdzie.

  Inni mieszkańcy nie kryją swoich obaw. Wczoraj rozmawialiśmy m.in. z kilkoma sprzedawczyniami z miejscowych sklepów spożywczych. Mimo że piłką nożną się nie pasjonują, to o meczu oczywiście słyszały.

  - Chciałybyśmy tylko, żeby żadne butelki nie latały - wzdychają panie zza lady, które liczą na wyższe obroty.

  W internecie rozeszła się wiadomość, że do Pucka miałaby jakoby przyjechać grupa nawet 800 kibiców Pogoni. Tymczasem klub z Pucka przyszykował dla nich tylko 32 bilety, tyle ile nakazują przepisy. Tak więc oficjalnie nie będą oni mogli wejść na tutejszy stadion.

  - Puckie starostwo zakazało wpuszczania na stadion kibiców naszych rywali - powiedział nam wczoraj Tomasz Jurewicz, prezes Zatoki SSA - w obawie o bezpieczeństwo. Podobno kibice ze Szczecina mają nawet nie wjechać na teren powiatu.

  Kibice Pogoni Szczecin na jednej z internetowych stron twierdzą, że i tak wejdą na stadion, choćby i z bramą. Włodarze uspokajają i przypominają, że porządku na stadionie i wokół niego będą strzegli profesjonaliści.

  - Trudno podejrzewać, że wszyscy kibice to łobuzy i zamiast meczu będą ekscesy - mówi Jaroni. - Siły ochroniarskie są zmobilizowane, my jesteśmy dobrej myśli. Obaj z burmistrzem będziemy oczywiście na spotkaniu.

  Na trybunach w Pucku podczas czwartoligowych spotkań było spokojnie. Pojawiła się grupa kibiców z szalikami i racami świetlnymi, ale nietrudno było tam dostrzec także kobiety i rodziny z dziećmi.
  Miesiąc temu do Pucka przyjechały rezerwy Lechii Gdańsk. Kibiców, podobnie jak policji, było dużo, ale też obyło się bez burd.

  Jak poinformowała nas mł. asp. Beata Domitrz-Borszewska z Komendy Wojewódzkiej Policji, nad bezpieczeństwem w Pucku czuwać będzie kilkudziesięciu mundurowych. Mecz zacznie się o godz. 17.
  Piotr Niemkiewicz Roman Kościelniak

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo