Koniec niewinności

  Koniec niewinności

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sopocka Scena Off de Bicz zaprasza na premierowy spektakl "Tulla" oparty na prozie Güntera Grassa. Monodram dla którego inspiracją była II księga "Psich lat" jest autorskim projektem Idy Bocian pracującej z Off de Bicz dopiero od kwietnia tego roku.
  Mogliśmy już ją oglądać w "Spowiedzi Wowry". Wcześniej aktorka związana była ze Społecznym Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym "Stacja Szamocin".

  Bocian sama zaadaptowała tekst na potrzeby sceny, przedstawienie wyreżyserowała i w nim zagrała. Nad tekstem pracowała od 2005 roku, w nadaniu prozie Grassa ostatecznego, teatralnego kształtu pomagała jej Ewa Ignaczak.

  W ich interpretacji "Tulla" to historia o dorastaniu i próbie odnalezienia się w pełnym okrucieństwa i kłamstwa świecie dorosłych. Młoda, tytułowa bohaterka samotnie i bezkompromisowo dochodzi do dorosłości, a przy okazji przeprowadza przez próg dojrzałości swoich rówieśników.

  Robi to bez znieczulenia i skrupułów. Przekracza społeczne granice jedynie z ciekawości, bo z pewnością nie jest grzeczną dziewczynką. Postępowanie Tulli pretenduje ją do bycia złą bohaterką, lecz mimo to wywołuje ona wzruszenie i akceptację widzów, bo każdy z nas może znaleźć u niej ślady samego siebie.

  Stawiane przez nią pytania, są kierowane do nas wszystkich: w którym momencie tracimy niewinność? Czy można ją odzyskać? Co zrobić z rozczarowaniem dorosłością? Czy przedwcześnie dojrzałe dzieci, mają szansę kiedykolwiek dorosnąć?

  Sopot, sobota-niedziela, g. 19.00, Teatr Atelier, al. Mamuszki 2, bilety: 20 i 30 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo