Menu Region

Hydrobudowa Gdańsk SA wygrała przetarg na przebudowę dwóch...

Hydrobudowa Gdańsk SA wygrała przetarg na przebudowę dwóch nabrzeży w porcie Darłowo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

PAP

Prześlij Drukuj
Hydrobudowa Gdańsk SA wygrała przetarg na przebudowę dwóch nabrzeży w porcie Darłowo. Spółka ma wykonać tę inwestycję za 24,5 mln zł - poinformował we wtorek PAP dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin.
Inwestycja, jak wynika z ogłoszenia o przetargu, powinna być zrealizowana w ciągu 15 miesięcy. Przedsięwzięcie będzie w 85 proc. finansowane z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Resztę potrzebnej kwoty wyłoży Skarb Państwa.

W kosztorysie inwestorskim cenę projektu oszacowano na 38,9 mln zł.
Uzyskana w przetargu cena jest o kilkanaście milionów złotych niższa. Prace mają polegać na przebudowie 1 337 metrów bieżących dwóch nabrzeży: Parkowego o długości 1 040 m oraz Skarpowego o długości 297 m.

Czytaj także: Polsko-hiszpańskie konsorcjum umocni brzeg morski koło Darłowa

Miejsca te są obecnie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny. Ich przebudowa będzie polegać m.in. na podniesieniu nabrzeży o 30 cm i utworzeniu przy nich pięciu stanowisk do cumowania kutrów rybackich oraz na budowie pływającego pomostu.

Celem inwestycji jest przywrócenie możliwości cumowania w obu miejscach jednostek rybackich.

Oba nabrzeża znajdują się na terenie przekazanym w 2010 r. przez darłowski samorząd na 9 lat w gestię Urzędu Morskiego w Słupsku.

O zlecenie prac budowlanych ubiegało się w przetargu 7 firm. Cztery oferty zostały odrzucone z powodu zastosowania niewłaściwej stawki podatku VAT, która zgodnie z wydaną przez Izbę Skarbową w Bydgoszczy interpretacją powinna wynosić 23 procent.

O TYM SIĘ MÓWI:


* Młodzi kibice Lechii Gdańsk z Liniewa pobici przez pseudokibiców Arki Gdynia
* Pomorze: Fałszerze pieniędzy szykują się na Euro 2012
* Afera sopocka: Sąd rozpatrzy zażalenie prokuratury ws. Jacka Karnowskiego


Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się