25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  W Prabutach wciąż wrze

  W Prabutach wciąż wrze

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kolejne informacje dotyczące niewłaściwego działania policjantów z Prabut otrzymała kwidzyńska prokuratura. Szczegółów nie ujawnia. Zawieszeni komendanci, którzy mieli panować nad podwładnymi, też milczą. Natomiast władze pomorskiej policji zapewniają, że nie będzie tolerancji dla funkcjonariuszy działających niezgodnie z przepisami.
  Po skandalu w Prabutach funkcję tymczasowego komendanta komisariatu policji w tym mieście pełni podinsp. Daniel Redlin. Do kiedy - jeszcze nie wiadomo. Zawieszeni funkcjonariusze - podkom. Robert Czekajski, szef komisariatu, i podinsp. Michał Zapolski, z-ca komendanta powiatowego w Kwidzynie - nie chodzą do pracy.

  Zapolski wczoraj pojawił się w "firmie" tylko na chwilę. Poprosiliśmy ich o komentarz do wydarzeń z ostatnich dni. - Nie teraz, jeszcze nie teraz. Muszę uporządkować sprawy służbowe i rodzinne, przemyśleć wszystko na chłodno. Dziennie otrzymuję dziesiątki telefonów w związku z tą sprawą. Proszę o kontakt w przyszłym tygodniu. Na pewno będę mógł powiedzieć więcej na ten temat - mówi Robert Czekajski.

  Podinsp. Michał Zapolski również nie chciał rozmawiać o tzw. aferze prabuckiej.
  - Przyjąłem do wiadomości decyzję komendanta wojewódzkiego. Nigdy nie dyskutuję na temat rozkazów moich przełożonych - stwierdził.

  Jak już pisaliśmy na naszych łamach, policjanci z komisariatu w Prabutach mieli wywozić do lasu pijane osoby i pastwić się nad niepełnosprawną intelektualnie kobietą.
  - Komendant wojewódzki absolutnie nie pozwoli, aby w jego garnizonie dochodziło do takich sytuacji. Wszelkie przejawy takiego zachowania funkcjonariuszy będą stanowczo karane - stwierdza nadkom. Jan Kościuk, rzecznik pomorskiej policji.

  Do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie trafiły kolejne informacje na temat niewłaściwego zachowania funkcjonariuszy. Przekazała je mieszkanka tego miasta. - Kobieta poinformowała o trzech zdarzeniach. Pierwsze z nich dotyczyło rozpatrywanej już sprawy Tomasza K. z Prabut. Drugie nie wyczerpało znamion przestępstwa.

  Natomiast trzecie dotyczy mężczyzny, który obecnie przebywa w areszcie. Dopiero po skontaktowaniu się z nim będzie można wszcząć postępowanie - mówi Mirosław Andryskowski, prokurator rejonowy w Kwidzynie.
  Wciąż nie wiadomo, która prokuratura poprowadzi tę głośną sprawę. Decyzję prokuratora okręgowego poznamy w najbliższym czasie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re: policja

  cavedesu B-B (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

  Człowiek jest szczęśliwy jeżeli może zaufać choć jednej osobie. Jeżeli chcesz ślepo ufać wielu, szczególnie tym którzy uczciwość mają wpisaną w działanie, to będziesz rozczarowana. I jeśli sama już...rozwiń całość

  Człowiek jest szczęśliwy jeżeli może zaufać choć jednej osobie. Jeżeli chcesz ślepo ufać wielu, szczególnie tym którzy uczciwość mają wpisaną w działanie, to będziesz rozczarowana. I jeśli sama już się o tym przekonałaś, to pewnie boli to jeszcze bardziej. Dlatego nie próbuj tego roztrząsać bo warto angażować energię w dobre rzeczy i nawet jeśli z twojego powodu sprawiedliwość dosięgnie kilku złych ludzi to pamiętaj że system ma ich znacznie całe szeregi.
  Przede wszystkim należy zatem ufać sobie i ciągle zdawać sobie sprawę z tego, że o tym czy jesteśmy szczęśliwi decydujemy my sami, nikt inny. System stwarza możliwość funkcjonowania w świecie, za który - paradoksalnie - nie odpowiadamy. Odpowiada za to system albo nikt albo wszyscy; to to samo. Ważne, żeby nie zrozumieć tego tak jak K. w obliczu śmierci. Nawet jeśli poczuł się szczęśliwym to zdecydowanie za późno, co?.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  policja

  kafkaesk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 15

  To nie pierwszy taki przypadek i pewnie nie ostatni. Nigdy bym w cos takiego nie uwierzyła gdyby mnie osobiście nie dotknęło ohydne działanie funkcjonariuszy policji...ludzi, którzy mają stać na...rozwiń całość

  To nie pierwszy taki przypadek i pewnie nie ostatni. Nigdy bym w cos takiego nie uwierzyła gdyby mnie osobiście nie dotknęło ohydne działanie funkcjonariuszy policji...ludzi, którzy mają stać na straży prawa, a sami je łamią, którzy nadużywają władzy i wykorzystują zaufanie jakim darzą ich ludzie. Niepojęte jest dla mnie, jak w demokratycznym państwie ze zwykłego człowieka, który znalazł się w niewłaściwym miejscu i czasie można zrobić pospolitego przestępcę poniżyć go i upokorzyć. Nie rozumiem tylko, jaki w tym wszystkim jest cel, chyba go nie ma.....po prostu przyjmuje się w szeregi policji każdego kto chce tam przyjść, ludzi nie potrafiących zapanować nad swoją agresją, prymitywów z których wyłażą atawizmy. Najgorsze jest w tym wszystkim, że dotyka to zwykłych ludzi. Człowiek zastanawia się w takich sytuacjach, gdzie żyje? Co to za miejsce i ludzie? Można się poczuć jak w Procesie Franza Kafki. Ale komu zatem mamy ufać? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo