28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Codziennik kulturalny - wtorek, 14 października 2008 r.

  Codziennik kulturalny - wtorek, 14 października 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na wtorek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Miniatury lalkowe ze świata


  19.15 i 21.30,
  Kwidzyn, Czarna Sala, Słowiańska 13
  Bilety: 8-15 zł


  Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Miniatur Lalkowych ANIMO. Do Kwidzyna przyjechały teatry z Polski ze świata. Imprezę zainauguruje spektakl grupy Maayan Resnick Hazira Interdisciplinary Theatre Jerusalem z z Izraela zatytułowany "Overflow" (lalki i żywy plan). Unia
  Teatr Niemożliwy z Warszawy pokaże przedstawienie "Schron" na motywach opowiadań Franza Kafki. Podczas kolejnych czterech dni publiczność będzie mogła obejrzeć piękną plastyczna opowieść "Syn złotego deszczu", którą pokażą artyści z Grodna.
  Zapewne wzbudzi strach opowieść o demonie Baldandersie. Poruszy okrutne przedstawienie z Białegostoku "Baw się żmijo, baw". Jako festiwalowe wydarzenie zapowiada się spektakl "Małe i" Tadeusza Wierzbickiego z Maczewic - poetycki teatr światła i masek. Rozbawi liryczna, acz brutalna opowieść o życiu wiejskiego utracjusza Bombla, który siedzi na przystanku i gada sam ze sobą. Zaskoczy teatr Tyl Tyl z Madrytu i Karbido z Wrocławia (awangarda instrumentalna).

  Kameralistyka


  18.00
  Gdańsk, Akademia Muzyczna, Łąkowa 1/2
  Wstęp wolny


  Przed nami kolejna odsłona koncertowego cyklu "Polskie Akademie Muzyczne na estradach Gdańska". Dzisiaj w gmachu gdańskiej uczelni wystąpią reprezentanci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - jedenastoosobowy zespół an_ArcheNewMusicEnsemble. Orkiestra kameralna pod batutą Filipa Wałcerza i Heleny Czekanowej wykona kompozycje Wojciecha Blecharza, Artura Kroschela, Sebastiana Ładyżyńskiego, Rafała Zapały i Wojciecha Błażejczyka. W środę zespół zagra w sali kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance (g. 18.00).

  Śmietanka bis


  11.00-18.00
  Sopot, Państwowa Galeria Sztuki, Curie-Skłodowskiej 10
  Bilety: 4 i 6 zł (w środy wstęp jest bezpłatny)


  Na przełomie marca i kwietnia 1977 roku pięcioro artystów: Andrzej Bielawski, Andrzej Bieńkowski, Jan Dobkowski, Łukasz Korolkiewicz i Ewa Kuryluk zebrało się, aby wspólnie pokazać swoje najnowsze dzieła. Uczynili to w warszawskiej Galerii MDM, na wystawie przewrotnie nazwanej Śmietanka. Powadze naukowego dyskursu, pisanych tekstów i manifestów, ta piątka przeciwstawiła kolorowe obrazy, prace na papierze: rysunki i grafiki oraz zadziwiające gabloty. Po latach mamy możemy oglądać "Śmietankę 2". Na wspólnej wystawie spotkali się uczestnicy tamtego wydarzenia artystycznego. Ekspozycję można podziwiać do 23 listopada, od wtorku do niedzieli.

  Jam session


  20.00
  Gdańsk, Blue Time Jazz, Kaprów 19D
  Wstęp wolny


  We wtorki w Blue Time od-bywają się jam session. Gospodarzem imprezy jest perkusista Tadeusz Leszczyński. A towarzyszą mu gitarzysta Adam Koperwas, basista Kazimierz Kaszubowski, pianista Kamil Chmielowiec oraz wokalista Kazimierz Miękina.

  Senność przedpremierowo


  20.15
  Gdańsk, Cinema City Krewetka, Karmelicka 1
  Bilety: 14-17 zł


  Nagrodzony za reżyserię na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni najnowszy film Magdaleny Piekorz swoją oficjalną premierę będzie miał w piątek. Niecierpliwi jednak mogą go obejrzeć już we wtorek w kinie Cinema City Krewetka. Obraz to opowiedziane równolegle losy trójki bohaterów, którzy już dawno przestali żyć w zgodzie ze sobą. Chora na narkolepsję Róża - niegdyś znana aktorka, Adam - młody lekarz, homoseksualista, i ciężko chory Robert - zrezygnowany pisarz, pozbawieni szans na prawdziwe życie, zamknęli się we własnej skorupie.

  Intymne lęki


  20.30
  Gdańsk, scena Malarnia, Teatralna 2
  Bilety: 20 i 30 zł


  Jeden z najbardziej znanych i cenionych współczesnych dramaturgów angielskich - Alan Ayckbourn uważany jest za niezwykle pomysłowego twórcę komedii sytuacyjnych. Jego sztuka "Intymne lęki" to opowieść o sześciu mieszkańcach dużego miasta i skomplikowanych relacjach między nimi. Akcja spektaklu zmienia się na naszych oczach błyskawicznie. Toteż "Intymne lęki" przypominają szybko montowany film. Nie dziwi to jednak, bowiem inspiracją do ich powstania była wielka miłość Ayckbourna do kina.

  Sportowe życie


  20.30
  Sopot, kino Polonia, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 15-30 zł (2-5 seansów)


  Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort zaprezentuje dzisiaj drugą projekcję z cyklu zatytułowanego "Sportowe życie", obejmującego obrazy z kinematografii polskiej i brytyjskiej, których tematyka związana jest ze sportem. Film objęty jest zakazem reklamowania w mediach - Szczegółowe informacje pod nr. tel. 058 551 07 56 lub e-mailem (biuro@dworek.art.pl).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo