Czarni Pruszcz ulegli w stolicy

Adam Suska
W stolicy wygrali faworyci
W stolicy wygrali faworyci Wojciech Barczyński
Zgodnie z przewidywaniami, rugbiści Mach Czarnych Pruszcz w Warszawie nie dali rady mistrzom Polski Folcowi AZS. Drużyna beniaminka uległa 23:67, ale w drugiej połowie - kiedy przekonała się, że "nie taki diabeł straszny" - prowadziła zupełnie równorzędną grę.

- W pierwszej połowie spustoszenie w naszych szeregach siał Gruzin Merab Gabunia, z którym zupełnie nie potrafiliśmy sobie poradzić. W tym okresie zdobyliśmy tylko trzy rzuty karne, które wykorzystał Patryk Narwojsz.

Gdy po przerwie Gabunia opuścił boisko, gra się wyrównała. W drugiej połowie na trzy przyłożenia gospodarzy odpowiedzieliśmy dwoma, po bardzo ładnych zespołowych akcjach - powiedział nam trener Czarnych Paweł Lipkowski.

- Jeśli podobnie zagramy całe najbliższe spotkanie z Juvenią w Krakowie, to nie będziemy bez szans. Będziemy walczyć, bo i tak nie mamy już nic do stracenia - dodał.

W zespole Czarnych na pozycji łącznika młyna z powodu kontuzji, jakiej doznał w końcówce meczu z Ogniwem, nie zagrał Łukasz Luboszczyk. Zawodnik czuje się już lepiej i wznowił nawet treningi.
W Warszawie zastępował go Maciej Rybka, ale zdaniem trenera Lipkowskiego, istnieje duża szansa, że Luboszczyk jeszcze w tym sezonie powróci do gry.