Yachy 2008 rozdane

  Yachy 2008 rozdane

  Marcin Mindykowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ognistym pokazem zakończył się wczoraj wieczorem Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film 2008. Na wcześniejszej gali wręczone zostały statuetki Yachów za najbardziej udane teledyski minionego sezonu.
  Mocny skład jury sprawił, że obrady były burzliwe.

  - Wielokrotnie stawaliśmy w sytuacji matematycznego pata [liczba jurorów była parzysta - red.] - zdradza Magdalena Kunicka-Paszkiewicz, organizatorka i jurorka festiwalu.

  Spośród wszystkich nadesłanych prac do jurorów najbardziej przemówił społeczny przekaz hip-hopowca O.S.T.R. Teledysk Balbiny Bruszewskiej do utworu "Jak nie Ty, to kto?" otrzymał Grand Prix tegorocznego festiwalu. - Ta praca udowadnia, że młodzi twórcy zauważają brudną stronę świata - argumentuje Kunicka-Paszkiewicz.

  Za najlepiej wyreżyserowany teledysk jury uznało klip zachodniej produkcji - "Window" polskiego multiinstrumentalisty Bajzla.

  Nagrodę za scenariusz otrzymała praca Kuby Łubniewskiego do piosenki "W aucie" Sokoła i Pono, co należy uznać za wybór raczej mało trafiony i niepotrzebną nobilitację muzycznego żartu.
  Statuetką za montaż został wyróżniony teledysk Dariusza Szermanowicza, nakręcony dla gdańskiego zespołu Behemoth. Klip od początku przewodził stawce.

  Kolejnym trójmiejskim akcentem okazał się Yach za animację, w tym roku przyznany Katarzynie Rolbieckiej za teledysk "Sama Cię droga poprowadzi" Mieczysława Szcześniaka. Jury zwróciło też uwagę na plastyczny wideoklip Marka Dawida do piosenki Ramony Rey, nagradzając go w kategorii zdjęciowej.

  Najbardziej dziwić może brak jakiejkolwiek nagrody dla klipu Artura Koppa do piosenki "Jest cudnie" Maryli Rodowicz. Nie przyznano mu również Drewnianego Yacha - nagrody dla klipu, który niezasłużenie przepadł w obradach jury.

  Potwierdziły się obawy związane z głosowaniem publiczności. Widzowie wybierali raczej piosenki niż obrazy - laury przypadły m.in. zespołowi Feel i duetowi Eweliny Flinty z Łukaszem Zagrobelnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo