28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Naucz się ratować innych

  Naucz się ratować innych

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zdarzyło ci się być świadkiem wypadku i nie potrafiłeś udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy? Jeśli tak, naucz się kilku prostych czynności, dzięki którym być może kiedyś uratujesz ludzkie życie. Masz okazję zrobić to przy okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa Drogowego, który przypada 13 października.
  Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu zainicjowało akcję "Pierwsza pomoc na gdańskich uczelniach", która odbędzie się właśnie dziś na Uniwersytecie Gdańskim, Poli- technice Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz w Szkole Wyższej Ateneum.

  Chętni studenci z tych uczelni będą mieli okazję nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

  - W ramach szkolenia przewidziano prezentacje multimedialne, wykłady, ćwiczenia na manekinie - wylicza Ewa Kryczało, kierownik działu profilaktyki w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień.

  Studentów, jak pomóc, a nie zaszkodzić ofiarom wypadków, uczyć będą wykwalifikowani ratownicy medyczni Polskiego Czerwonego Krzyża, Stowarzyszenia na rzecz Ratownictwa "Adiutare" oraz Klinicznego Oddziału Ratunkowego Akademii Medycznej w Gdańsku. Co więcej, pojawią się przedstawiciele sanepidu z sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

  - Ponadto przyniesiemy m.in. alkogogle, więc będzie okazja, by osobiście przekonać się, jak zmienia się percepcja po wypiciu alkoholu - dodaje Ewa Kryczało. - Korzystamy z każdej okazji, by promować wśród młodych trzeźwość za kierownicą w ramach kampanii "Kieruj bez procentów". Dlatego wyświetlimy również film "Eksperyment", skierowany właśnie do ludzi młodych i poruszający problematykę prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo