Marzą o powrocie do pracy

  Marzą o powrocie do pracy

  Rafał Korbut

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Niełatwo wrócić do pracy zawodowej po dziesięciu czy nawet kilkunastu latach przerwy. A 12 kobiet z Rumi właśnie postanowiło to zrobić. Dlatego panie zgłosiły się do udziału w projekcie, realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Po zakończeniu serii szkoleń uczestniczki kursu będą mogły podjąć pracę jako zawodowe opiekunki osób starszych i niepełnosprawnych.
  - Lubię zajmować się osobami starszymi i dziećmi, w tym programie widzę szansę dla siebie - tłumaczy Władysława Wicka. - Mam nadzieję, że uda mi się w końcu znaleźć stałą pracę.
  - Ten program daje ogromne możliwości - dodaje Anna Skierka. - Ja wcześniej przez wiele lat zajmowałam się domem i wychowywałam dzieci, bardzo trudno nagle zmienić swoje życie i podjąć pracę zawodową.

  Uczestniczki zgodnie przyznają, że najtrudniejsze było podjęcie decyzji, by wziąć udział w tym szkoleniu. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zrobieniem tego kroku był fakt, że MOPS zapewnił opiekę dla dzieci uczestniczek.

  - No bo jak inaczej pójść na 7 czy 8 godzin np. na warsztaty z doradcą zawodowym czy psychologiem? - pyta retorycznie Anna Skierka. - Nie miałabym z kim zostawić dziecka w tym czasie. A dzięki opiece, zapewnionej przez organizatorów, jestem tu, na zajęciach.

  Wszystkie panie uczestniczą w takim programie po raz pierwszy. Dla niektórych podjęcie decyzji o powrocie do pracy było długie i przemyślane, dla innych - to spontaniczne działanie.
  - Dowiedziałam się, że taki program jest realizowany, więc po prostu zgłosiłam się - opowiada Iwona Brechelke.

  - Po prostu pomyślałam, że to okazja, by się dokształcić, spróbować coś zmienić. I w końcu wyjść z domu. Wcześniej przez 12 lat wychowywałam dziecko. Po tak długim czasie wyjście do ludzi, szukanie pracy, całkowita zmiana stylu życia - to wszystko przeraża. Ale udało się.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo