Dramat Polpharmy

Patryk Kurkowski
Ależ wpadka Polpharmy! Starogardzianie czuli już smak jakże cennego zwycięstwa, ale w ostatnich 10 minutach zagrali wręcz tragicznie i przegrali z Kotwicą Kołobrzeg! Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już właściwie koniec marzeń o awansie do fazy play-off. Do ósmego miejsca nasz zespół traci już cztery punkty, a do końca drugiego etapu pozostało 12 meczów.

Takiego zwrotu nie spodziewał się chyba nikt. Na 10 minut przed końcem "Kociewskie Diabły" wygrywały w Kołobrzegu 10 punktami i zanosiło się na przełomowy triumf. Jednak w ostatniej kwarcie zawodów Polpharma kompletnie stanęła w miejscu, przez ponad siedem minut nie była w stanie zdobyć punktów. Mało tego, swojej indolencji nie potrafiła zamaskować postawą w defensywie, dlatego też ostatecznie doznała upokarzającej porażki. Jedyne punkty w tej partii dla SKS zdobył Michael Hicks.

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 63:59 (18:16, 15:21, 13:19, 17:3)

Kotwica: Harris 20, Brown 16, Wichniarz 11 (3), Brandwein 9 (1), Rduch 3 (1), Diduszko 3 (1), Djurić 1, Dobriański 0, Złoty 0.

Polpharma: Dąbrowski 12 (3), Hicks 12 (2), Nowakowski 10 (2), Śnieg 7, Simmons 7, Hazzard 5 (1), Wall 4, Metelski 2, Arabas 0, Paul 0.