25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Prezydent Gdańska bez sponsora

  Prezydent Gdańska bez sponsora

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Saur Neptun Gdańsk, spółka dostarczająca wodę do gdańskich mieszkań, nie wyłoży jednak pieniędzy na imprezę w Filharmonii Bałtyckiej, na której podsumowane będzie 10 lat rządów Pawła Adamowicza.
  Prezydent Gdańska poinformował o tym kolegów partyjnych na posiedzeniu klubu gdańskich radnych PO.
  - Dobrze, że ostatecznie podjął taką decyzję - mówi radna Agnieszka Pomaska.

  Wcześniej 9 z 20 radnych PO podpisało oświadczenie krytykujące Adamowicza. Inicjatywa należała do frakcji "młodych liberałów", czyli m.in. Pomaskiej, Macieja Krupy i Tomasza Słodkowskiego, ale podpisał je także m.in. Jerzy Borowczak.

  SNG miał wyłożyć pieniądze na koncert orkiestry Filharmonii Bałtyckiej, ale jak poinformował nas Adamowicz - do Urzędu Miejskiego zgłosił się "pewien zespół", który zdecydował się wystąpić za darmo.


  - Oczywiście przystałem na tę propozycję. Z tego co wiem, SNG będzie w innym terminie sponsorować koncert Filharmonii Bałtyckiej - mówi Adamowicz.

  Co to za zespół? - To ma być niespodzianka - mówi Emilia Salach-Pezowicz, szefowa biura prasowego UM Gdańsk.

  Zaproszenie na 17 października dostali m.in. przedstawiciele organizacji społecznych, ludzie kultury, sportowcy, byli i obecni radni Gdańska, włodarze miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, a także samorządowcy z regionu, od Tczewa po Wejherowo. Przyjedzie wiceambasador USA w Polsce, ambasadorowie Niemiec i Finlandii. Zaproszenia wysłano do miast partnerskich Gdańska.

  - Zaprosiłem moich poprzedników - Tomasza Posadzkiego, Franciszka Jamroża i Jacka Starościaka, a także wszystkich żyjących prezydentów Gdańska sprzed 1990 roku - mówi Adamowicz.

  To nie będzie zwykła gala, tylko debata o przyszłości Gdańska


  Rozmowa z Pawłem Adamowiczem

  Partyjni koledzy nie zostawili na Panu suchej nitki.

  Nie ukrywam dezaprobaty dla zachowania części radnych PO, którzy zachowali się w sposób nielojalny. Ani jeden z sygnatariuszy oświadczenia nie próbował się skon-taktować ze mną przed jego podpisaniem. Nie jest to przyjęte w tym kręgu kultury, jest to nawet wbrew zasadom dobrego wychowania.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo