Pierwsza kara za prabucką aferę

  Pierwsza kara za prabucką aferę

  Łukasz Bartosiak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piątek zapadła pierwsza decyzja w sprawie policjantów z Prabut. Komendant wojewódzki nadinsp. Krzysztof Starańczak zdjął ze stanowiska szefa prabuckiego komisariatu podkom. Roberta Czekajskiego.
  Według świadków, w kierowanej przez niego jednostce długoletnią praktyką było wywożenie pijanych ludzi poza miasto, bicie ich, zabieranie im odzieży i pozostawianie w lesie. Czekajski tłumaczył się, że o niczym nie wiedział.

  - Ze wstępnych informacji z kontroli prowadzonej przez komendę wojewódzką wynika, że w Prabutach był całkowity brak nadzoru przełożonych nad podległymi funkcjonariuszami. Sprawa jest świeża, szersze informacje na ten temat zostaną udzielone w poniedziałek - wyjaśniał zespół prasowy KWP w Gdańsku.


  Nie wiadomo jeszcze, czy komendant Czekajski będzie chodził do pracy jako szeregowy policjant, czy zostanie zawieszony w czynnościach, czy może weźmie bezpłatny urlop. Nie licząc drobnych wyjątków, Czekajski nie przebywał w siedzibie prabuckiej policji w weekendy, więc decyzja KWP niewiele zmieni w najbliższych dniach.

  O godz. 10 w poniedziałek nadinsp. Starańczak spotka się z komendantami jednostek powiatowych z całego woj. pomorskiego na kwartalnej odprawie. Kolejne informacje zostaną podane do wiadomości publicznej po jej zakończeniu.

  Społeczeństwo Prabut jest poruszone. Internauta portalu e-kwidzyn.pl pisze, że swego czasu telefonicznie zgłaszał Czekajskiemu skargę na podległego mu funkcjonariusza, jednak w słuchawce usłyszał zdawkowe: "Jestem w domu i nic nie mogę teraz zrobić".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wstyd

  mieszkaniec Prabut (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  To wstyd zeby tych policjantów przenieść do Kwidzyna ,powinni ich zawiesić .
  A z kolei Pan Komendant z Kwidzyna powinien sie przewieść do Prabut i posłuchać szarych ludzi co oni mają do...rozwiń całość

  To wstyd zeby tych policjantów przenieść do Kwidzyna ,powinni ich zawiesić .
  A z kolei Pan Komendant z Kwidzyna powinien sie przewieść do Prabut i posłuchać szarych ludzi co oni mają do powiedzenia na temat Policji w Prabutach. By sie na pewno dowiedział wiele na temat reszty policjantów takich jak Krzysztof K. I pan Dziara.Tych też trzeba wziąć pod lupę za ich wyczyny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo