Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Afery sopockiej ciąg dalszy

  Afery sopockiej ciąg dalszy

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzięki staraniom prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego gmina miała sprzedać bez przetargu ziemię jego dobremu znajomemu, Włodzimierzowi Groblewskiemu, sprzedawcy samochodów. Do tego Karnowski zgodził się, by należność diler płacił w ratach. Napisała o tym czwartkowa "Rzeczpospolita".
  Samochodami z salonów Groblewskiego jeździ Karnowski i podlegli mu urzędnicy, którzy korzystają ze służbowych aut.

  Rok temu Groblewski kupił od gminy bez przetargu dwie atrakcyjne działki, na których stoją jego salony samochodowe. Działki przylegają do siebie i mają w sumie 1,8 tys. m kw. Leżą przy al. Niepodległości, na granicy Sopotu i Gdyni, przy trasie przelotowej Gdańsk - Szczecin.

  O bezprzetargową sprzedaż wnioskował do Rady Miasta Zarząd Miasta Sopotu, na czele z Karnowskim. Pod koniec września 2006 roku radni wyrazili na to zgodę. Działki wyceniono w sumie na ponad 1,3 mln zł.

  Według "Rz", Groblewski, mimo że został właścicielem działki, nie zapłacił za nią.
  Pomógł mu w tym sam Karnowski, wydając w styczniu 2007 roku zarządzenie o rozłożeniu dilerowi płatności na 10 lat. Pierwsza rata opiewała na sumę 130 tys. zł. Ponadto nałożył na raty Groblewskiego bardzo atrakcyjne oprocentowanie, to znaczy niewiele ponad 6 proc.

  Gazeta ustaliła, że w ostatnich dwóch latach Karnowski nie podjął ani jednej podobnej decyzji. Co na to prezydent Sopotu? - To kłamstwo, że tylko temu człowiekowi umożliwiłem spłatę należności w ratach - powiedział w rozmowie z nami. - Obok pana Groblewskiego działa sprzedawca Peugeota i wobec niego postąpiłem tak samo, podobnie jak w przypadku 82 innych przedsiębiorców.

  Karnowski wpadł w poważne tarapaty po tym, jak kilka miesięcy temu sopocki biznesmen Sławomir Julke ujawnił nagraną z nim rozmowę, w której prezydent składa mu korupcyjną propozycją. Śledztwo w tej sprawie prowadzi gdański Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej i CBA.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo