Gdynia chce pomóc rybakom

  Gdynia chce pomóc rybakom

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Rybacy z przystani Obłuże za dwa lata mogą spodziewać się takich samych, komfortowych warunków pracy, jak ich koledzy z Orłowa i Oksywia. Władze Gdyni będą występować o unijne dofinansowanie na remont ich pawilonów.
  Dzięki wsparciu UE już wcześniej udało się wyremontować przystanie w Orłowie i na Oksywiu (tę drugą oddano przed miesiącem), dlatego samorządowcy są przekonani, że i tym razem uda się uzyskać dotację.

  - Będziemy się ubiegać o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybołówstwo - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. - Wykonanie dokumentacji budowlanej i niezbędnych uzgodnień może potrwać nawet rok. Ale po złożeniu dokumentów w ciągu kolejnych 12 miesięcy inwestycja powinna być gotowa. Dzięki temu wszystkie trzy gdyńskie przystanie będą nowoczesne.

  Plan modernizacji obejmuje nie tylko remont pawilonów dla rybaków, w których będą mogli trzymać swój sprzęt, ale także zakup nowych urządzeń, np. szaf chłodniczych. Koszty inwestycji ocenia się na kilkaset tys. zł. Urzędnicy pomagają kilkudziesięciu rybakom z Gdyni, bo są oni częścią historii miasta.

  Zawód wykonują z pokolenia na pokolenie. Mieszkańcy Gdyni i turyści cenią sobie możliwość zakupu od nich świeżej, dopiero co złowionej ryby. Przystanie, szczególnie orłowska, jako atrakcja turystyczna uwieczniane są też na wielu gdyńskich pocztówkach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo