Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Karnowski wygrał pierwsze starcie z Fengarasem

  Karnowski wygrał pierwsze starcie z Fengarasem

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Władze Sopotu nie popełniły przestępstwa, wypowiadając umowę dzierżawy ekskluzywnej willi przy ul. Sępiej byłemu konsulowi Grecji Fivosovi Fengarasowi.
  Do wniosku takiego doszli prokuratorzy z Tczewa, prowadzący tę sprawę. Grecki biznesmen, który zawiadamiał prokuratorów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, chciał ścigania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który - jego zdaniem - wypowiadając umowę dzierżawy nieruchomości działał na szkodę gminy.

  - Uznaliśmy jednak, że spór ten ma charakter cywilnoprawny, a nie karny - mówi Mirosław Szymański, prokurator rejonowy w Tczewie. - Do popełnienia przestępstwa w tym wypadku nie doszło, bo każda umowa może być na określonych warunkach zerwana. Nasze postanowienie zatwierdził już Sąd Rejonowy w Sopocie. Z akt sprawy wynika, że toczy się cywilny spór sądowy pomiędzy byłym dzierżawcą willi i władzami Sopotu. Konflikt ten rozstrzygną więc sędziowie.

  Fengaras willę przy ul. Sępiej, w której prowadził honorowy konsulat Grecji, dzierżawił od 1991 r., umowę zawarto na 30 lat. W zamian miał m.in. odpowiadać za sprzątanie 1,5- kilometrowego odcinka sopockiej plaży.

  Miasto Sopot wypowiedziało mu jednak umowę w 2005 r., argumentując, że wbrew zapisom dokumentu biznesmen wykorzystuje nieruchomość do celów komercyjnych. Grek nie pogodził się z tym faktem, domaga się od władz Sopotu aż 7 mln zł odszkodowania.

  Biznesmen już wcześniej wyjechał jednak za granicę, gdyż w Polsce interesuje się nim prokuratura. Greka miały wiązać bowiem kontakty towarzyskie z czołowymi polskimi gangsterami - między innymi hersztami mafii pruszkowskiej, Andrzejem Z., pseud. "Słowik" i zastrzelonym w 1999 r. Andrzejem K., pseud. "Pershing".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo