Lekarz z karetki ostro krytykuje słupski szpital

  Lekarz z karetki ostro krytykuje słupski szpital

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Suchej nitki na personelu izby przyjęć Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku nie pozostawia Romuald Kaczmarek, lekarz pracujący w Szpitalu Powiatowym w Sławnie. Sprawa ma związek z tragicznym wypadkiem w pobliżu Sławna, który wydarzył się w miniony piątek.
  W czołowym zderzeniu dwóch aut na miejscu zginęła trójka nastolatków z Koszalina, a dwie osoby zostały ranne. Romuald Kaczmarek, który przyjechał w karetce na miejsce tragedii, zdecydował o przewiezieniu ciężej rannego do słupskiego szpitala.

  - Wszędzie się mówi o "złotej minucie" - stwierdza Kaczmarek. - Czyli o tym aby jak najszybciej dotrzeć do pacjenta z wypadku i przewieźć go do specjalistycznej placówki.
  Lekarz akcentuje, że to, co zastał po dowiezieniu pacjenta do Słupska, wyprowadziło go z równowagi.

  - Na dzień dobry usłyszałem od pielęgniarki: "dlaczego go przywozicie do nas?" - mówi Kaczmarek. - Czuliśmy się tam jak intruzi.
  Na dodatek trójka lekarzy w izbie przyjęć nie mogła się porozumieć, na jaki oddział pacjent ma trafić. W końcu zdecydowali, że wyślą go na tomografię komputerową. To trwało około 15-20 minut. Normalnie takie dyspozycje wydaje się błyskawicznie.

  Pytamy, kto podjął decyzję o przewiezieniu pacjenta do Słupska. - Zadecydowałem ja, jako lekarz przebywający w karetce - słyszymy w odpowiedzi od Kaczmarka. - W Sławnie nie można wykonać tomografii komputerowej, a do Słupska było najbliżej. Poinformowałem o tym sławieńską dyspozytorkę pogotowia, a ona zawiadomiła słupski szpital. Tamtejszy personel powinien czekać na nas w najwyższej gotowości.

  - Słyszałem o tej sprawie, ale znam ją tylko z przekazu słownego - powiedział nam Ryszard Stus, dyrektor słupskiego szpitala, który zaznaczył, że od piątku do niedzieli nie było go w pracy. - Jeżeli wpłynie oficjalna skarga, to sprawa zostanie wyjaśniona.
  Dyrektor zapewnia też, że jeżeli się okaże, że ktoś zawinił, to zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje służbowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo