Emeryci z funduszem

  Emeryci z funduszem

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prawdopodobnie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia emeryci z dawnego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gdyni będą mogli korzystać z Funduszu Świadczeń Socjalnych.
  O ich problemach pisaliśmy przed trzema tygodniami. Byłym pracownikom odmawiano prawa udziału we wspólnych wycieczkach i grzybobraniach, nie otrzymywali paczek i pomocy finansowej, jak ich koledzy, bo MZK już nie istnieje, a emeryci nie zostali zapisani na listy żadnej z trzech, powstałych na jego majątku, miejskich spółek komunikacyjnych.

  - To niesprawiedliwe - żalili się emeryci.

  Pokrzywdzonych, byłych pracowników MZK, może być nawet kilkuset. W ich sprawie u prezydenta Gdyni interweniowały związki zawodowe Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej i Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej.

  - Już dzień po ostatnim artykule w "Polsce Dzienniku Bałtyckim" prezydent Gdyni zwołał posiedzenie zarządów spółek komunikacyjnych i nakazał problem załatwić - mówi Stanisław Taube, związkowiec z PKM. - Oznacza to, że emeryci dostaną być może paczki na święta. Obecnie weryfikowane są w Wydziale Ewidencji Ludności listy emerytów. Chodzi o to, by nie doszło do nieporozumień, gdy wysłany zostanie do kogoś list, że zapisany został do Funduszu Świadczeń Socjalnych PKM, PKA lub PKT, a okaże się, że osoba taka już nie żyje. Nie byłoby to miłe dla jego rodziny. Najważniejsze jednak, że przy przychylności władz Gdyni problem został załatwiony.

  Z zawarcia porozumienia cieszy się także Bogusław Stasiak, wiceprezydent Gdyni.

  - Weryfikowanie list emerytów potrwa najdłużej kilka tygodni - mówi. - Potem już wszyscy będą mogli korzystać z dobrodziejstw Funduszu Świadczeń Socjalnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo