Obleją 10 lat prezydentury Adamowicza

  Obleją 10 lat prezydentury Adamowicza

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Saur Neptun Gdańsk, spółka dostarczająca wodę do gdańskich domów, zapłaci za koncert z okazji jubileuszu 10-lecia sprawowania urzędu przez prezydenta Pawła Adamowicza, który odbędzie się 17 października w Filharmonii Bałtyckiej.
  Ani urzędnicy, ani marszałek województwa, który objął nad imprezą honorowy patronat, ani przedstawiciele SNG, nie widzą w tym nic złego.

  - Mecenat nad taką imprezą jest bardzo korzystny dla naszej firmy - mówi Grażyna Pilarczyk, rzecznik prasowy SNG. - Będą na niej obecni wójtowie, burmistrzowie miast i gmin, w których chcielibyśmy także świadczyć nasze usługi z zakresu projektowania, eksploatacji czy obsługi inwestorskiej. Nie robiliśmy też tajemnicy z tego faktu, od początku informacja o naszym mecenacie znajdowała się na zaproszeniach.

  SNG obecnie negocjuje warunki finansowe, jednak wiadomo że na razie są to koszty w wysokości ok. 30 tys. zł.

  - Mamy fundusz sponsorski, z którego co roku sponsorujemy wybrane wydarzenia kulturalne - tłumaczy Pilarczyk. - To właśnie jedno z takich wydarzeń.

  Tymczasem szykują się kolejne podwyżki cen wody. Rok temu woda zdrożała o 15 procent, w tym roku ma być podobnie.- Nie ma to żadnego związku z naszymi wydatkami na sponsoring - tłumaczy Pilarczyk. - Od dłuższego czasu wyjaśniamy powody podwyżek cen wody, które mają związek między innymi z budową Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego.

  Sprawa nie podoba się radnym PiS. - Nie dziwię się, że SNG chce się w taki sposób zareklamować - mówi Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta. - Jednak z punktu widzenia urzędnika, jakim przecież jest prezydent, sytuacja jest naganna. Gdańsk nie ma standardów postępowania w takich sprawach. Już wielokrotnie alarmowaliśmy, gdy SNG zapraszał radnych do Paryża na swój koszt, że radni powinni sami za to zapłacić. Naganne jest też to, że prezydent i jego otoczenie nie widzą w tym nic złego.

  Według Koralewskiego, jubileusz 10-lecia pracy na stanowisku prezydenta jest prywatnym świętem Adamowicza, tak jak jego urodziny czy imieniny.

  - Taka impreza nie powinna odbywać się na koszt miasta, tylko na prywatny koszt prezydenta - mówi Koralewski.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a co z korkami w gdańsku

  Zniesmaczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  Panie Prezydencie kiedy pan odkorkuje ulice Podwale Przedmiejskie, czy nastepne 10 lat wystarczy Panu na wybudowanie Trasy Suchrskiego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To skandal

  Zniesmaczony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 8

  Saurn Neptun Gdańsk,zamiast sponsorować huczny jubileusz mógłby zająć się bieżącymi i piorytetowymi sprawami, takimi jak np podłaczenie wody i kanalizacji w zapomnianej przez wszystkich dzielnicy...rozwiń całość

  Saurn Neptun Gdańsk,zamiast sponsorować huczny jubileusz mógłby zająć się bieżącymi i piorytetowymi sprawami, takimi jak np podłaczenie wody i kanalizacji w zapomnianej przez wszystkich dzielnicy rudniki, gdzie zrozpaczeni ludzie od lat żebrzą o pomoc i są bezsilni w swoich staraniach o przyłaczenie wody, to skandal aby taka sytuacja miała miejsce w XXI wieku. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziesięciolecie Prezydentury

  Anilah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  Prezydent Adamowicz postąpiłby mądrze gdyby inicjatorów imprezy
  poprosił o przekazanie przewidywanych jej kosztów na jakiś zbożny
  cel harytatywny. Jeśli tego nie uczyni, to potwierdzi swoją...rozwiń całość

  Prezydent Adamowicz postąpiłby mądrze gdyby inicjatorów imprezy
  poprosił o przekazanie przewidywanych jej kosztów na jakiś zbożny
  cel harytatywny. Jeśli tego nie uczyni, to potwierdzi swoją próżność
  i brak rozwagi. Wybór jednak należy do niego i wygląda, że już go dokonał.


  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo