Kuria ogrodzona zgodnie z prawem

  Kuria ogrodzona zgodnie z prawem

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź miał prawo zlecić postawienie ogrodzenia między placem przy katedrze oliwskiej a dziedzińcem kurii. Okazało się, że w Wojewódzkim Urzędzie Konserwatora Zabytków zaszło nieporozumienie dotyczące miejsca postawienia ogrodzenia, choć gdyby kuria chciała odgrodzić część parku oliwskiego, który należy do niej, mogłaby to zrobić.
  - Kuria wystąpiła o zgodę na podwyższenie części kutej ogrodzenia pomiędzy placem katedralnym a dziedzińcem Kurii Arcybiskupiej - tłumaczy w oświadczeniu Marcin Tymiński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

  - Z WUOZ w Gdańsku uzyskała decyzję pozwalającą na przeprowadzenie tych prac. Nieporozumienie powstało w wyniku podania przez media informacji o planach kurii polegających na ogrodzeniu części parku oliwskiego.
  Taki wniosek do WUOZ w Gdańsku rzeczywiście nie wpłynął. Gdyby kuria z takowym wystąpiła, również uzyskałaby zgodę urzędu. Za zaistniałą pomyłkę, w imieniu naszego urzędu, przepraszam wszystkie zainteresowane strony - dodaje rzecznik.

  Sprawę opisujemy od tygodnia, kiedy to okazało się, że arcybiskup Głódź domaga się od miasta zwrotu działki położonej między ulicą Opata Jacka Rybińskiego a gdańskim Seminarium Duchownym.

  Działka ta od 1990 roku należy do Kościoła, jednak nie zostało to odnotowane w księgach wieczystych i miasto traktowało ten teren jako swój, m.in. inwestując w jego odnowienie. Władze miasta zastanawiają się teraz, jak rozwiązać sprawę, np. czy w zamian za tę część parku przekazać kurii inną działkę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo