Podróbki z drzewa

  Podróbki z drzewa

  Krzysztof Miśdzioł

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zaczęło się od ogłoszeń, np. na drzewach które pojawiły się w Jastarni. Ktoś oferował markowa odzież po bardzo okazyjnych cenach i podawał numer kontaktowy. Sprawą zainteresowali się nie tylko potencjalni nabywcy, których ucieszyła "okazja", ale i pogranicznicy.
  - Po zebraniu informacji wspólnie z policjantem zatrzymaliśmy w Jastarni do kontroli kierowcę forda mondeo - informuje major Czesław Kraszewski, zastępca komendanta Placówki Straży Granicznej we Władysławowie.

  - Miał w samochodzie odzież z nadrukami firm Nike, Spider, The Norst Hace. Wszystko to podróbki. Mężczyzna, mieszkaniec województwa małopolskiego, udawał się właśnie na umówione spotkanie, aby sprzedawać zainteresowanym po niskich cenach odzież.


  Turysta na czas swojej "działalności" zatrzymał się u jednego z mieszkańców Jastarni. Tam funkcjonariusze znaleźli kolejne trefne towary. W sumie zarekwirowano to 180 sztuk odzieży na kwotę 81 tys. zł.

  - Proceder wyglądał tak, że mieszkaniec Małopolski sprowadził nad morze podróbki i wspólnie z mieszkańcem Jastarni rozprowadzali je za pomocą ogłoszeń wywieszanych w publicznych miejscach, zapewniając dowóz w umówione miejsce - podsumowuje major Kraszewski.

  - Teraz podróbki ulegną prawdopodobnie zniszczeniu, a dodatkowo z roszczeniami wobec handlujących podróbkami mogą wystąpić poszkodowane firmy.
  A okazyjna nadmorska wyprzedaż się skończyła...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo